Russell Brand: Me ei tea, mis Süürias tegelikult toimub

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. september 2013 kell 18:30Sõjapidamine on ajaga tundmatuseni muutunud ning üha olulisemaks relvaks on saanud informatsioon. Neid, kes enam pimesi poliitikute sõnu ei usu, on üha rohkem, ning avalikkuse vastasseis on näiteks ootele pannud välisriikide äkkrünnaku Süüria režiimi vastu. Suurbritannia koomik Russell Brand on üks neist kuulsustest, kes ärgitab inimesi oma peaga mõtlema ning hurjutab meediat valeteabe levitamise eest. Brand nõustus paar päeva tagasi andma intervjuu Alex Jonesile, kes julges koomikule läheneda pärast seda, kui sai teada, et Brand jälgib Infowarsi uudiseid. 

 

Jones ja Brand jõudsid intervjuus seisukohale, et Süüria sõja vähene toetus on märk inimeste illusioonide purunemisest. Mitmed valed on paljastatud ja inimesed on hakanud rohkem mõtlema, kas tasub ikka kõike uskuda, mis neile ette söödetakse.

“Ma arvan, et Lähis-Ida poliitika on üks praeguse aja kõige keerulisemaid teemasid ja on seda olnud juba terve aastatuhande. Mida mina usun, on see, et asjale tuleb läheneda inimesearmastuse seisukohast, ehk põgenikud ja need sajad tuhanded, kes sõjaväelise konflikti pärast kannatavad,” ütles Brand. Ta lisas, et kõike sealtoimuvat on ülimalt keeruline mõista ning ta ei usu, et eriti paljud üldse kogu situatsiooni ulatust hoomavad. Kuna inimesed teavad, kuidas on läinud Iraagi ja Afganistaniga, ei usalda nad enam poliitikuid, kes ütlevad, et sekkumine on hea lahendus.

Staar lisas ka, et konflikt on eriti keeruline, sest seal pole klassikalises mõistes head ja halba poolt ning seetõttu ei kiirusta ta ka pooli valima.

Vaata ka täispikka intervjuud, kus Russell Brand räägib lisaks Süüria sõjale veel oma furoori tekitanud esinemisest telekanalis MSNBC, oma põhimõtetest ja pisut ka käsilolevast maailmaturneest:

 

 

Lisaks ameerika tavapopulatsioonile on Süüria sõja vastu ka mitmed sõjaväelased

Viimasel ajal on sotsiaalvõrgustikes tähelepanu kogunud USA sõjaväelaste pildid, kes nägu varjates teada annavad, et nad ei soovi Süüria sõtta sekkuda ja Al Qaedaga samal poolel sõdida. Ka see näitab, et lahinguid ei lööda enam kaugeltki mitte sõjatandril, vaid toimumas on tõepoolest globaalne poliitiline ärkamine, nagu seda nimetas USA endine tipp-poliitik Zbigniew Brzezinski.

 

 

 

 

Allikad: Infowars, Before It’s News, Facebook

Fotod: facebook.com, cbc.ca

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt