24 rada üle Eesti ootavad mobiiliorienteerumisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. august 2013 kell 14:20Screen Shot 2013-08-22 at 2.37.13 PMMOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise püsiradu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Nutitelefon suudab asendada nii kaarti, kompassi kui ka märkeseadet. MOBO on sobiv kõigile, kes hindavad sportlikke eluviise ja on huvitatud tehnoloogiast. MOBO ei ole lihtsalt järjekordne mäng telefonis, vaid see pakub nii mõõdukat füüsilist koormust kui arendab orienteerumisoskusi. Radu võib läbida üksi või koos sõpradega, endal sobival ajal ja viisil.

 

Esimene MOBO rada avati 1. jaanuaril 2012. aastal Keila Terviseradadele. Koostöös Eesti Terviseradade ja Eesti Orienteerumisliidu klubidega valmivad rajad järjest üle Eesti, praeguseks on radu kokku juba 24, peagi lisanduvad ka Haanja ja Aravete rada. Kokku on paigaldatud ligi 400 kontrollpunkti, enim punkte asub Elva, Kõrvemaa, Jõulumäe, Palivere, Pirgu, Valgehobusemäe, Keila ja Harku terviserajal.

Kontrollpunktid maastikul on tähistatud infotahvliga, kus on lühijuhend ja vastav unikaalne QR ruutkood. Märke tegemiseks tuleb pildistada telefoniga QR koodi ja kinnitus, et oled punktis käinud, saadetakse serverisse. Mängu koduleheküljel mobo.osport.ee peetakse statistikat enim kontrollpunkte läbinud mobiil-orienteerujate vahel. MOBO raja läbimiseks on vaja laadida telefoni või tahvelarvutisse kodulehelt vastav rakendus.

Eilseks olid rakendust kasutanud 500 orienteerujat läbinud kokku 10 000 punkti.

“Mobiiliorienteerumine toob terviseradadel liikumisse vaheldust, lisab põnevust ning koostöö MOBO loojatega aitab meil terviseradu veelgi atraktiivsemaks arendada. Igaüks saab ise otsustada, millal orienteeruda, kas kasutada mobiiliorienteerumist treeningu, tervisespordi või seltskondliku ajaveetmise eesmärgil ning kas läbida rada kõndides, joostes, rattaga sõites või suusatades,“ ütles SA Eesti Terviserajad juhataja Jaak Teppan.

„MOBO on hea võimalus ühendada sportlik eluviis tehnoloogiahuviga ning samas reaalselt arendada oma orienteerumisoskusi. Meie eesmärk on pakkuda võimalikult lihtsalt kasutatavat teenust, mis annab sportimisele lisaväärtust. Enim MOBO radasid on täna Eestis, kus toimub teenuse arendustegevus. Lisaks on MOBO rajad jõudnud ka Inglismaale, Austraaliasse ja Prantsusmaale ning peagi peaks valmima MOBO rada Lätis Siguldas,“ ütles MOBO looja Tarmo Klaar.

 Vaata MOBO tutvustavat videot:

 

 

Allikas: MOBO koduleht

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.