Vene riigiametnikel keelatakse välismaiste nutitelefonide kasutamine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. detsember 2013 kell 9:15Vene seadusandjad kavatsevad keelata parlamendiliikmetel ja valitsusametnikel välismaal toodetud nutitelefonide kasutamise, vahendas reedel uudisteagentuur EIN News. Samm on tingitud hirmust, et seadmeid võidakse hõlpsasti jälgida. Ametnikelt tahetakse ära võtta nii Apple’i, Samsungi, Nokia kui ka teiste tuntud telefonitootjate nutiriistad. Selle asemel sunnitakse neid kasutama Venemaal toodetavat Yota telefoni, seda eriti suhtluseks välisriikidega.

 

Välismaa nutitelefonide keelustamise seaduseelnõu on valmimas ja jõuab peagi parlamenti. Ettevõtmise üks eestvõtjaid on liberaaldemokraatide esimees Vladimir Žirinovski, kelle sõnul nõuab julgeolek kodumaiste telefonide kasutamist.

“Välismaa nutitelefonid, nende operaatorid ja keskused on kõik välismaal. Sellepärast on nende kaudu eriti lihtne meie vestluste andmeid laadida. Parlamendiliikmed aga esindavad selles riigis kõrgeimat võimu,” ütles Žirinovski.

Yota esitles eelmisel nädalal uut nutitelefoni, mida kasutab ka igasugustest tehnikauuendustest vaimustunud peaminister Dmitri Medvedev.

 

Ka Obama nutitelefoni kasutus on piiratud

Alles selle kuu alguses mainis USA president Barack Obama oma kõnes Valgesse Majja kogunenud noortele, et tal ei ole lubatud turvalisuspõhjustel iPhone’i kasutada. Küll on aga teada, et Obama oli Kanada mobiilifirma BlackBerry austaja juba enne, kui ta presidendiks sai ning 2009. aastal polnud ta nõus telefonist loobuma. Telefon tehti Obama jaoks võimalikult turvaliseks ning sellega saab sidet pidada ei rohkem ega vähem kui kümne inimesega.

 

 

Allikad: BNS, RTThe Verge

Foto: phonearena.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt