Suur valik Eesti kirjandust on nüüd saadaval tasuta e-raamatutena

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. oktoober 2013 kell 19:32ebookKultuuriministeeriumi programmi “Eesti kirjandus” toel on nüüdsest Rahvusraamatukogu e-keskkonna DIGAR kaudu kõigile tasuta kättesaadavad e-raamatuna 116 Eesti kirjandusklassikasse kuulvat teost. Nimekiri valmis koostöös Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga ja aasta lõpuks saavad selle projekti raames lugejatele kättesaadavaks kokku 165 e-raamatut.

 

E-raamatuna on kättesaadavad Anton Hansen Tammsaare, August Kitzbergi, Eduard Vilde, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi, Eduard Bornhöhe, Juhan Liivi, Lydia Koidula, Jüri Parijõgi ja paljude teiste teosed.

Rahvusraamatukogu digitaalarhiivi osakonna juhataja Raivo Ruusalepp ütles, et DIGAR võimaldab ligipääsu Rahvusraamatukogu digitaalsetele kogudele nii kooliprogrammi kirjanduse e-raamatutele kui teistele digiteeritud materjalidele, näiteks vanadele maakaartidele, linnaplaanidele, kohavaadetega postkaartidele eelmise sajandi algusest, raamatuillustratsioonidele, ajakirjadele, ajalehtedele. Kasutajaliidese kaudu on lugejal võimalik teoseid otsida, sirvida, alla laadida, jagada ja lugeda. Seda kõike saab teha nii e-lugerite, tahvelarvutite kui nutitelefonide abil.

“Uus DIGAR-i kasutajaliides on kasutajasõbralik ja sisaldab muu hulgas ka töövahendeid õpetajatele koolikirjanduse jagamiseks DIGAR-ist kogu klassiga. E-raamatute hulk DIGARis kasvab pidevalt koostöös nii Kultuuriministeeriumi kirjandusprogrammi kui ka kirjastajatega,“ selgitas Ruusalepp.

Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi juhatuse esimees Aime Klandorf märkis, et raamatute nimekirja koostamisel arvestati nii põhikooli kui gümnaasiumiõpilastele eeskätt täiendava lugemisega, mida õpetaja tahaks andekale lugemishuvilisele õpilasele juurde soovitada või ise lisaks käsitleda. “On hea, et valik paranes kohati vähekättesaadavate raamatute osas. Ehk tunduvad e-kujul tekstid õpilastele põnevamad ja see meelitab rohkem lugema. Tulevik näitab, kas ja kui palju e-raamat lugemist soodustab,” ütles Klandorf.

“Praeguseks oleme jõudnud vormindada ja üle anda umbes 75 protsenti käesoleva programmi Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi abil koostatud nimekirjas olevatest teostest. Tulemas on veel valik Lydia Koidula, Enn Kippeli, Ernst Enno, M. J. Eiseni ja teiste tekste. Arvatavasti jõutakse tööga valmis enne tähtaega aasta lõpus. Huvi tasuta e-raamatute vastu on suur, juba esimeste tundide jooksul peale tasuta leviks avamist ületas erinevaid kanaleid pidi tulnud tellitud laadimiste arv tuhande piiri,” ütles digitaliseerimise eest vastutanud firma esindaja Andres Suurna.

Kultuuriministeeriumi kirjandusnõunik Asta Trummel lisas, et ministeerium kuulutab 31. oktoobril taas välja eesti kirjanduse programmi taotlusvooru, mis muuhulgas hõlmab ka uute tasuta e-raamatute toetamist.

 

 

Allalaetavad raamatud on .epub formaadis ja neid saab avada näiteks Adobe tasuta programmiga, mille saab alla laadida siit.

 

Allikas: Kultuuriministeeriumi pressiteade

Foto: piersonrevesz.wordpress.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.