8. märtsil avati Telliskivi Loomelinnaku väligaleriis fotonäitus “NAINE”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2023 kell 10:54Väligaleriis fotonäitus “NAINE” portreteerib 14 erivajadusega naist Eestis. Näituse algataja on Eesti Neurofibromatoosi Ühingu eestvedaja ja Helpificu tugikeskkonna asutaja Keiu Roosimägi.

 

“Ma arvan, et kõige enesekindlamad on naised, kellel on julgust näidata end sellisena, nagu nad on. Näidata end filtriteta, vaatamata füüsilisele eripärale või haigusele, mis võib välimust muuta. Aga kes need naised tegelikult on? Mida nad arvavad? Millised on nende arvamused, väärtused, arusaamad elust, kuidas nad maailma näevad?” sõnastab Keiu näituse lähtekoha.

Fotonäituse peateema on erivajadusega naiste õigused. “Igaühel neist naistest on rääkida oma lugu ja see näitus on sissevaade neisse lugudesse,” ütleb Keiu. Näituse lood puudutavad ka teemasid nagu naiste seksuaalsed õigused ning õigus teadlikult valida elu ja surma vahel. Keiu on tänutundest tulvil, et saab hetkel elada maailmas, kus need olulised teemad tuuakse tabude pimeda kardina tagant järjest enam välja ning inimesed jagavad teistega, mida nad päriselt tunnevad.

Näitus “NAINE” põhineb kohtumistel ja intervjuudel, mille viis läbi Kristina Amor. Fotograaf on Alana Proosa.

Fotonäitus toimub projekti “Mitte midagi puuetega naistele puuetega naisteta!” raames. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

 

Näitus on Telliskivi Loomelinnaku Väligaleriis avatud ööpäevaringselt kuni 20. aprillini 2023.

 

Allikas: Helpific pressiteade

 

Toimetas Anneli RootsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt