USA uuring: 2030. aastaks on 45% naistest vallalised ja lastetud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. jaanuar 2023 kell 16:34Hiljutised uuringud ennustavad, et 45% 25–44-aastastest naistest on 2030. aastaks vallalised ja lastetud. Üksikute naiste arv USA-s tõuseb igal aastal 1,2%. Lääne kultuuriruumis kehtib valdavalt arusaam, et naine, kes pole abiellunud ja kellel pole lapsi, on mõjukas ja vastutab ise oma elu eest ning on ühtlasi pääsenud tarbetust koormast, mis kaasneb pere kasvatamise ja oma mehe orjaks olemisega. Või vähemalt levitab ühiskond agaralt sellist seisukohta. 

 

Paljud naised on omaks võtnud nn moodsatel väärtustel põhineva elustiili, vahetades pidevalt partnereid või harrastades juhusuhteid,  katkestada raseduse, kui nad ootamatult lapseootele jäävad või lahutada kergekäeliselt abielu. USA ühiskonnauurijad tõdevad, et sellistel kultuurilistel suundumustel on tohutu mõju USA riigi tulevikule. Investeerimispanga Morgan Stanley hinnangul on 45% naistest oma “parimates tööaastates” (vanuses 25–44) 2030. aastaks vallalised ja lastetud.

Uuring: palgalõhe suurim põhjus on … emadus

2019. aastal avaldas Morgan Stanley artikli, milles kirjeldati naiste valikute mõju USA majandusele. “Parimas tööeas naiste” arv USA-s on pidevalt kasvanud ning suur osa neist on vallalised ja täielikult keskendunud oma karjäärile. Need naised on jätkuvalt töötavate naiste seas rohkem esindatud, mis aitab tõsta ka naiste palkasid.

Majandusteadlane Ellen Zentner selgi

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt