Järva-Jaanis hakkab heategevuslik kauplus lastele huviringe korraldama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2014 kell 11:141998 a. klassiruumide  alavalgustatuse probleemi likvideerimiseks koolides loodud heategevusfond Saagu Valgus, mille loojaks on armastatud laulja Siiri Sisask, on laiendanud oma tegevust Järvamaale.

 

 

 

Juba kuu aega tegutseb Järva-Jaanis Heategevuskeskus, kus asub kasutatud esemete kauplus. Heategevuskeskusest saavad  abivajajad nii riideid, jalatseid, kui ka mööblit ja lauanõusid. Piirkonna inimesed on Heategevuskeskuse hästi omaks võtnud ning järgmisena hakatakse tegelema puudust kannatavate perede lastele huviringide korraldamisega.

“Mööblit on hästi palju küsitud, voodipesu ja kitsaid teksapükse tüdrukutele. Ikka selliseid moodsaid asju,” rääkis Järva-Jaani heategevuskeskuse vabatahtlik Janika Nukke. Järva-Jaani heategevuskeskuse perenaine Tiia Paist ütles, et kasutatud asjade kaupluse pidamisega teenitud raha läheb vähekindlustatud perede abistamiseks, õige pea kutsutakse lapsed tasuta huviringidesse.

Keskuse esimese tegutsemiskuu jooksul on abi saanud kümned pered. “Neid vaeseid on oluliselt rohkem kui räägitakse, kui palju täpselt, see kõik on suhteline. On ka lihtsalt abivajajaid, ka neid, keda on lihtsalt vaja elama õpetada ja lapsed saada heasse keskkonda,” ütles Paist.

Keskus teeb tihedat koostööd kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajatega, sest neil on olemas parim ülevaade perekondadest, kes vajaksid väga abi, kuid ei juge seda ise küsida. Ambla valla sotsiaalnõunik Katre Mägi sõnul on kõik sotsiaaltöötajad õnnelikud, et neil on lõpuks koht, kuhu suunata inimesi, kel on asju üle.

 

Allikad: ERR, Saagu Valgus

Foto: Scanpics

 

Toimetas Liina Liisveld

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt