Aita hoogu anda Kiusamisvaba Kooli miniõpikule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2014 kell 13:30544446_150585788449847_722819907_n

Foto: KiVa Facebookis

SA Kiusamise Vastu (KiVa) missiooniks on muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. KiVa plaanib välja anda lastevanematele mõeldud koolikiusamist käsitlevat miniõpikut, millele praegu kogutakse Hooandjas toetust. Aidakem siis tänuväärsele projektile hoogu anda!

 

KiVa käivitas 2013. aasta sügisest kahekümnes Eesti koolis koolikiusamise vastase programmi, mis on Soomes, Hollandis ning mitmes teises riigis näidanud väga häid tulemusi koolikiusamise vähendamisel. KiVa eesmärk on jõuda lähitulevikus kõikide Eesti koolideni.

 

Kiusamisvaba kool algab kodust

KiVa lähtub seisukohast, et kiusamisvaba kool saab võimalikuks vaid lapsevanematel toel, sedastades, et tihti jääb laps hätta ka lapsevanemate vähese teadlikkuse ja piiratud oskuste tõttu. Siinkohal ongi lapsevanemale abiks õpik, mis aitab kiusamist ära tunda ja ennetada, andes lapsevanematele vajalikke teadmisi ning praktilisi näpunäiteid: kuidas kiusamist ära tunda, kuidas kiusatud last toetada, kuidas õpetada kõrvalseisjat ohvrit toetama ja mida teha väljaspool kooli kiusamise ning internetikiusamise puhul.

 

Hooandja toel õpik trükki ja kättesaadavaks

Miniõpiku peatükid on Turu Ülikooli ja Kiusamisvaba Kooli kasvatusteadlaste poolt juba valmis kirjutatud ning toimetatud. Hooandjate annetuste abil soovib KiVa õpiku kujundada, trükkida ning teha kättesaadavaks (nii paberkujul kui netis) kõikidele lapsevanematele, kelle lapsed Kiusamisvaba Kooli alustavad.

Aitame muuta Eesti koolid kiusamisvabaks!

 

Vaata videot:

 

Loe lähemalt ja toeta projekti Hooandjas.

KiVa Facebookis

KiVa Internationali koduleht

 

Allikas: Hooandja

Foto: KiVa Facebook

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt