Kaja Kallas Estlink 1 rikkest: talvel võib tõepoolest tulla lühiajalisi elektrikatkestusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. november 2022 kell 14:15EstLink 1. Foto: Elering

ERR kirjutas täna hommikul, et Eesti-Soome elektrikaabel Estlink 1 ei tööta rikke tõttu poolteist nädalat. Riket kommenteeris mõni tund hiljem riigikogu infotunnis ka peaminister Kaja Kallas, kes ütles, et Harku alajaamas on rike, mida parandatakse 12 päeva: “See tähendab seda, et meie turul on 350 megavatti elektrit vähem. Tiputarbimine on meil 1270 megavatti ja 900 toodame ise ja ülejäänud tuleb Estlink 2‑st.”

 

“Miks see on oluline ja miks ma sellest räägin kõigile inimestele?” jätkas peaminister. “Meil on tulemas raske talv ja tegelikult peab mõtlema, kuidas me saame elektrit kokku hoida, sest reaalselt elektrit on vähem, kui me seda varasemalt oleme oma puhvritega katnud. Palun mõelge läbi. Sellel talvel võib tõepoolest tulla lühiajalisi elektrikatkestusi. Loodame, et see ei juhtu, aga selleks peab valmis olema ja seda ärevust saab maandada läbi selle, et selleks valmistuda.”

Eleringi ja Soome süsteemihalduri Fingridi hallatavad Eesti-Soome elektriühendused EstLink 1 ja EstLink 2 on Eleringi teatel ühed töökindlamad regioonis. Eelmisel aastal ei toimunud Estlink 1 ühendusega mitte ühtegi sellist avariid või sündmust, mis oleks piiranud selle ülekandevõimsust. Koos plaaniliste hooldustega oli Estlink 1 töökindlus eelmisel aastal 98,12 protsenti.

 

Loe pikemalt: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt