Kallas, Reinsalu ja Co viivad Eesti tagasi kiviaega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2022 kell 15:36Foto: dem10 / Getty Images Signature + reform.ee + EK ekraanikuva + Canva.com

21. sajandi luksus, tiigrihüpe, “Eesti 5 jõukaima Euroopa riigi hulka” visioon, “eestlane olla on uhke ja hää” laulud – sellele kõigele võib öelda hüvasti, sest Eesti on liikumas tagasi kiviaega. Koroonapettuse ja Ukraina proksisõja vabandusel majanduskatastroofi jõudnud Maarjamaa riigitelevisioonis õpetatakse juba, kuidas käia kakal, kui kanalisatsioon elektrikatkestuse tõttu ei toimi.

 

Venelased on naerukrampides

Kuna Venemaale kehtestati sanktsioonid, siis Euroopa kannatab. Koroonapettuse ja üleüldise propagandakanali ERR uudistesaates “Aktuaalne kaamera” oli hiljuti eetris klipp päästeameti eksperdi Mikko Virkalaga, kes õpetab eestlastele, mida teha pärast hoiatust, et kanalisatsioon jäi elektrikatkestuse tõttu kinni: võtke ette ostetud suur prügikott, paigaldage see WC-potile. Kui sul on kodus kass, võid kotti panna kassiliiva. Pärast seda ajad oma äri kotti ja asi valmis.

Kuuldavasti leidub endiselt ka eestlasi, kellele Kaja Kallas meeldib. Ilmset on tegu “mina kuulun võitjameeskonda” nostalgia mentaliteediga valijatega, kes pole aru saanud, et kuumad 90-ndad on ammu möödas. Kui kilekotti situmine on märk võitjameeskonda kuulumisest, siis milline näeb välja kaotaja meeskonna potil käimine?

Ilmselt pole Kallase valijad kursis ka Klaus Schwabi Maailma Majandusfoorumi poliitikaga “Sa ei oma midagi aga oled õnnelik”. Kaugel pole aeg, kus sinu kaka pole ka enam sinu oma. Kuigi kommunist Andrus Ansipi 2007. aastal väljakuulutatud visioon “Eesti viieteist aastaga 5 rikkaima riigi hulka Euroopas” iialgi ei täitunud, siis Euroopa täielik majanduskatastroof tähendaks, et kõik riigid ja rahvad oleksid ühel pulgal. Ilmselt saaks sellise stsenaariumi korral liigitada Eesti 5 “rikkaima” hulka ikkagi.

 

Siiski on ruumi veelgi suuremaks taandarenguks

Kui aastal 2022 on kilekotti situmine märk võitjameeskonda kuulumisest, siis järgmine tase oleks kannibalism nagu seal kunagises filmis (“Alive” 1993), kus jalgpallimeeskond lennukiga alla kukkus.

Mul on mälestus sügavast vene ajast: kui ma olin veel laps, siis jäi mulle meelde üks lugu, mida vanemad inimesed rääkisid. Nimelt olevat korraldatud mingi kunsti- või maalikonkurss, mille teema oli “Nälg”. Selle võitis illustratsioon tagumikust, mille ees oli ämblikuvõrk.

Öeldakse, et aja kiirus sõltub sellest, kummal pool WC ust inimene parajasti viibib. Kiviajal selliste filosoofilisemate teemadega ennast kurnama ei pea.

 

Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt