Kangekaelne jurist avastas suure pettuse gaasiturul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2013 kell 9:23Ühte Kakumäe elumajja paigaldatud gaasiarvesti ümber puhkenud vaidlus läks nii teravaks, et riigikogu muutis seadust ja asi on kohtus, vahendab BNS.

 

Kolm aastat tagasi avastas Kakumäe elanik Allan, kes on jurist, et Tehnovõrkude Ehituse OÜ oli tema nõusolekuta tema gaasitarbimise mahud koefitsiendiga läbi korrutanud ja selle alusel valesid arveid välja kirjutanud, kirjutab Eesti Ekspress.

Selle meetodi oli heaks kiitnud konkurentsiamet. Arvutused näitasid, et koefitsiendi tõttu kasvaksid arved aastas keskmiselt seitse protsenti.

Maagaasiseaduses kohustas üks punkt võrguettevõtjat tarvitatud gaasi koguseid mõõtma, teine aga kindlaks tegema. Viimase alla saab paigutada ka valemiga läbikorrutamise. Mullu kõrvaldas seadus senise vastuolu, kuid Tehnovõrkude Ehitus käib Allaniga kohut endiselt. Nüüd väidab ettevõte, et valemit lubab kasutada aktsiisiseadus.

 

 

Allikad: BNS, Eesti Ekspress

Foto: brynninbrazil.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt