Täna asutati “Taastuvenergia toetajate klubi”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2013 kell 15:35 

Kolmapäeval, 17. aprillil asutati “Taastuvenergia toetajate klubi“, mille avaürituse fookuses on riigi prioriteedid taastuvenergiasektoris ning Euroopa Liidu finantsvahendite suunamine valdkonna arendamiseks.

 

“Aastatel 2007 –2013 on Eesti kõige vähem Euroopa Liidu vahendeid taastuvenergiasse suunanud EL liikmesriik. Meile teadaolevalt ei plaani Eesti riik ka perioodil 2014–2020 suunata sentigi  eurorahadest taastuvenergia väiketootmise toetamiseks. Seda hoolimata tõsiasjast, et üheks Eesti prioriteediks vahendite planeerimisel on “Puhas ja mitmekesine looduskeskkond ning loodusressursside tõhus kasutus,,“ selgitas Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist.

“Väiketuulikute või päikesepaneelide kasutuselevõtmine on lisaks energiasäästumeetmetele paljudele majapidamistele parimaks viisiks hüppeliselt kasvanud kodukulud kontrolli alla saada. Samuti on eurorahade kasutamine hea võimalus vähendada tarbija elektriarvet,“ lisas Tammist.

Klubi hakkab koondama eraisikuid, kellel on huvi taastuvenergia edendamise vastu. Klubi võimaldab info ja kogemuste jagamist väiketootmisseadmete soetamisel ja paigaldamisel ning kontaktide loomist inimestega, kes tegelevad taastuvenergia edendamisega. Samuti tekib klubi näol võimalus koordineeritult taastuvenergia teemadel kaasa rääkida. Avaüritusel valitakse ka klubi eestvedajad ning pannakse paika lähikuude tegevused.

 

Lisainfo: www.taastuvenergeetika.ee

Foto: Inhabitat

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt