Ansip soovitas kodukulude kokkuhoiuks kallist soojustusvahendit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2013 kell 20:07 

Peaminister Andrus Ansip märkis eile riigikogus kõrgete kodukulude kohta aru andes, et kasutas hiljuti oma majapidamises tänapäevast soojustusvahendit Triso 10, ent asjatundjate sõnul maksab selle ruutmeeter mitu korda rohkem kui teised kvaliteetmaterjalid, kirjutab Delfi.
Ansip mainis eile riigikogus kõrgete kodukulude kohta aru andes, et kasutas hiljuti oma majapidamises tänapäevast soojustusvahendit. “Ma ei saa kahjuks öelda toote nime, mida me kasutasime, sest materjalide maaletoomisega tegeleb minu väimees ja see oleks juba väga korruptsioonimaiguline, kui ma seda suurepärast materjali, mille 1 cm soojustakistus võrdub 20 cm penoplasti soojustakistusega, siin reklaamima hakkaksin,” ütles Ansip.
Hiljem oli peaminister siiski sunnitud opositsiooni küsimuste peale seda toodet ka nimetama. “Kindlasti tasub soojustamisele panustada. Küsimus ei ole mitte minu väimehes, kes soovitas mulle väga häid materjale. No ärge mõistatage, see on Triso Super 10. Olgu tal ka väike kasu sellest infotunnist,” ütles Ansip.
Kordades kallim toode

Triso 10 toote puhul on tegemist õhukese kihilise soojust peegeldava isolatsioonimaterjaliga, mille soojusisolatsiooni omadused on maaletoojate väitel võrdväärsed 210 mm paksuse mineraalvillaga. Samas on aga Delfit nõustanud tuntud ehitusfirma objektijuhi sõnul tegemist siiski nn promomaterjaliga, mille omadused tegelikkuses ei erine oluliselt tavalisest mineraalvillast, kuid mille hind võib olla kordades suurem.

“Me enda objektidel seda kasutanud ei ole, kuna tegemist on suhteliselt kalli tootega ning mille märgitud omadused teevad pigem skeptiliseks,” ütles objektijuht Delfile. E-poodide valikut uurides selgub, et ruutmeeter Triso 10-t võib olla isegi kolm korda kallim kui ruutmeeter soojustamiseks kasutatavat villa.

 

Täispikk artikkel: Delfi

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt