Mandala tantsu nädalavahetus Sänna Kultuurimõisas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuli 2013 kell 10:05 

Tiibeti budismi – Dzogtšeni — õpetuses tähendab Vadžra meie tegelikku loomust, kõikide nähtumuste tõelist olemust. Vadžratants on oluline heli ja liikumist kasutav meetod meie eksistentsi kolme tasandi – keha, energia ja meele – integreerimiseks sellesse teadmisesse.

 

Vadžratants on samas väga eriline ja efektiivne praktika meie energia loomuliku seisundi taastamiseks ja kogu meie olemuse tasakaalustamiseks. Kuue vabanemise tantsu tantsivad koos 12 inimest, kuus naist ja kuus meest, suurel viievärvilisel mandalal. Mandala väljendab meie sisemise maailma ja välise maailma vahelist vastavust. Tantsijaid saadavad muusika ja kuue vabanemise helide meloodiline laul. Kõik huvitatud inimesed võivad teadlikkuse ja austusega lähenedes seda tundma õppida ja nendest hüvedest osa saada 16-18 augustini Sänna Kultuurimõisas toimuvas Mandala tantsu laagris.

Laagrit juhendab Alar Kukk, kes  on õppinud vadžratantse kahe põhiõpetaja – Adriana dal Borgo ja Prima Mai juhendamisel. 2011. aastal kinnitas dzogtšeni õpetaja Chögyal Namkhai Norbu, kes on nende õpetuste allikaks meie maailmas, Alar Kuke 1. tasandi vadžratantsude juhendajaks.

 

Rohkem infot mandala tantsu laagri kohta leiad Sänna Kultuurimõisa kodulehelt

 

Vaata vadžratantsu kohta ka videot:

 

 

Allikas: Külauudised

Pilt: blog.opovo.com.br

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt