Juuru rahvamajas toimus Tiibeti budismi päev

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2013 kell 17:00 

16. märtsil toimus Juuru rahvamajas Tiibeti budismi päev. Kohale olid tulnud nii kohalikud huvilised kui ka külalised Tallinnast, Raplast ja lähiküladest. Ürituse eesmärk oli tutvustada Tiibeti budismi ning anda õpetusi keskendumisharjutuste ja meditatsiooni praktiseerimise kohta. Kogu saadud tulu läks Tiibeti budismi keskuse toetuseks.

 

 

Juuru rahvamajja kutsuti laupäeval, 16. märtsil õpetusi jagama Eestis juba alates 2001. aastast elav Tiibeti laama Drupon Sangyas Rinpoche. Laama selgitas meelerahu olulisust igapäevaelus ning jagas lahkelt oma kogemusi ja teadmisi, õpetades hingamisharjutusi, keskendumise tehnikaid ja meditatsiooni praktiseerimise meetodeid.

Laama viis läbi ka Chödi praktika, mis on tugeva tervendava toimega ja aitab vabaneda egost. See harjutus puhastab psüühilisi ja füüsilisi haigusi põhjustavatest teguritest ja aitab meil puhastuda.

Laama sõnutsi oli väga meeldiv tulla oma õpetusi jagama kohta, kus ta varem pole olnud. Ta rõhutas, et Eesti on kaunis koht ja siinolemine on tema jaoks suur au. Drikungi koolkonna pealaama tuli vastu eestlaste korduvatele palvetele saata Eestisse laama püsivalt elama ja nii laama Sangyas siia üle kümne aasta tagasi tuligi. Kuni praeguseni juhendab laama Tiibeti budismi keskust ja ootab kõiki huvilisi keskusesse.

Rohkem infot Tiibeti budismi keskuse, seal toimuvate ürituste ja õpetajate kohta leiate keskuse kodulehelt, kus saab keskuse tegemistesse ka ise oma panuse anda.

 

Sandra MägiKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt