Nauru on sattunud Eesti veebitsensuuri ohvriks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2013 kell 11:33islandMTÜ Eesti Interneti Kogukond osutas täna oma Facebooki postituses, et väike saareriik Nauru on sattunud Eestis veebitsensuuri ohvriks. Tegemist võib olla ka kellegi hooletusega, kuid vähemalt Elioni internetiühendust kasutades ei saa külastada ühtegi Nauru domeeniga aadressi.

 

Isegi nende valitsuse veebilehele http://www.naurugov.nr/ minnes tuleb ekraanile kiri “Juurdepääs on blokeeritud” ning selgitus: “Veebileht on hasartmänguseaduse paragrahv 56 alusel blokeeritud seoses ebaseadusliku kaughasartmängu korraldamisega. Kuna hasartmängu korraldajal puudub tegevus- ja korraldusluba, rakendab Maksu- ja Tolliamet meetmeid ebaseadusliku kaughasartmängu piiramiseks. Eestis on võimalik kaughasartmänge mängida vastavat litsentsi omava hasartmängukorraldaja veebilehel.”

Asjaolu, et tegemist võib pigem olla kellegi näpuveaga, kinnitab ka see, et Maksu- ja Tolliameti ametlikus blokeeritud domeenide nimekirjas pole mingit märget Nauru domeenide blokeerimise kohta.

 

 

 

Allikas: MTÜ Eesti Interneti Kogukond

Foto: janeresture.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt