Eestis lisatakse luulusalvei ja kratom musta nimekirja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. august 2013 kell 22:08Sotsiaalministeerium soovib lisada narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja kaks taime – luulusalvei (Salvia divinorum) ja erilise abuurapuu (Mitragyna speciosa) ehk kratomi. Põhjusena toob ministeerium välja, et taimede tarbimine põhjustab eufooriat ja hallutsinatsioone ning muudatuse eesmärk on vähendada uute psühhoaktiivsete ainete väärkasutamist ja kuritarvitamist. Seni määratles ravimiamet neid ravimitena, kuid sellena nad Eestis kasutust ei leia.

 

Uude nimekirja paigutamisega keelustatakse muuhulgas taimede internetist tellimine ja postiga saatmine. Paljudes riikides ei ole need taimed ega nendest valmistatud tooded keelatud, sest mürgitust ega sõltuvust nad üldjuhul ei tekita ning katsed taimi keelustada pole saanud piisavat toetust.

Luulusalvei looduslik kasvukoht on Mehhikos, kus šamaanid kasutasid taime rituaalsetel raviseanssidel ning ka rahvameditsiinis. Taim on üks tugevamaid looduslikke hallutsinogeene, kuid tema mõju on üsna lühiajaline.

Kratomi kohta räägib traditsiooniline Tai meditsiin, et seda kasutatakse valuvaigistaja, kõhuusside ravimi, kohaliku tuimestaja, antidepressandi, keskendumise võimendaja, motivaatori, alkoholi ja opiaatide sõltuvuse ravimi, antiseptiku ja naharavimina. Harilikult mälutakse suus lehti, kuid nendest saab ka teed teha.

Allikad ja lisalugemist: Postimees, Telegram

Foto: commons.wikimedia.org

 

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt