Postimees: Riisalo kaalub kõikide uute maksude ärajätmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2024 kell 11:15“Nüüd on asi ametlik: Eesti majandus liigub juba kolmandat aastat järjest langusesse. Analüütikud näevad suurt osa süüst valitsusel, imelist pääsemist ei tasu loota,” kirjutab Postimehe majandusajakirjanik Liina Laks.

 

Konjunktuuriinstituudi juht Peeter Raudsepp ja infotehnoloogia- ja majandusminister Tiit Riisalo tutvustasid 31. jaanuaril värskeid Eesti majandusnumbreid ja pakkusid variante, mida teha. Selgub, et ühe võimalusena on arutuse all ka kõikide uute maksude ärajätmine.

Kolmapäeval kinnitas statistikaameti kiirhinnang, et Eesti majandus oli neljandas kvartalis 3-protsendises languses.

Raudsepa sõnul muutuseid pole ja kõik graafikud on langeva trendiga: “On ainult üks tõusva joonega tabel, aga kahjuks vale tabel – töötus.”

Postimees küsis pressikonverentsil Riisalolt, et kuidas jätkuva majanduslanguse olukorras toetavad meid praeguse valitsuse maksutõusu- ja muude koormiste suurendamise plaanid. Riisalo vastas, et kui eelmisel aastal riigieelarve strateegiat kokku pandi, läks asi kiireks ja ehk ei analüüsitud maksude mõju läbi. Nüüd on aga valitsuses uue riigieelarvestrateegia arutelud käivitatud ja see tähendab, et vaieldakse läbi ka kõik tulevased maksud ja see, kas neid on tarvis või mitte.

 

Soovitame lugeda ka täispikka artiklit: Postimees

 

Edastas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt