Kaja “Lugege mu huultelt: maksud ei tõuse. Punkt” Kallas tõstab makse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2023 kell 9:32Möödunud aasta 26. oktoobril lubas peaminister Kaja Kallas vastuses Martin Helmele, riigikogule ja kogu Eestile: “… lugege mu huultelt: maksud ei tõuse. Punkt.” 

 

Reedel (8.04) aga kirjutas ERR, et koalitsioonilepe näeb ette käibe- ja tulumaksu tõusu kaks protsendipunkti. Lisaks kaotatakse käibemaksuerisus majutusasutustele ning tuleb ka automaks.

Politoloog Tõnis Lehe sõnul tulnuks maksutõusudest aga juba enne valimisi rääkida. Uute maksudega harjumine võib LHV majandusanalüütiku Heido Vitsuri sõnul aega võtta kauem kui valitsus kestab, vahendab ERR.

Huvitav, kas keegi veel mäletab, et 2009. aasta majandussurutise ajal, kui käibemaksu tõsteti senise 18% pealt 20% peale, siis lubati, et see on ajutine ning peale MaSu langeb KM taas 18% peale?

Kaja Kallas aga tõestas taas, et on võimeline valetama nii, et silm ka ei pilgu. Kas peavoolumeedia usku inimesed ikka veel usuvad kõike, mis valitsus näiteks koroona-ajal rääkis?

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt