Prisma: mitmed salaamivorstid sisaldavad hobuseliha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2013 kell 10:23 

Viimastel nädalatel on Euroopas palju juttu olnud hobuseliha sisaldavatest toitudest, kus on pakendil märgitud justkui oleks tegemist mõne teise loomaga, varjates fakti, et liha, mida toidus kasutatakse on hobuselt. Eestis selliseid juhtumeid, kus pakendil oleks valeinformatsioon, veterinaar- ja toiduameti sõnul pole olnud, kirjutab Delfi Majandus.

Ka suuremad kaubandusketid kinnitavad, et nende tooted on usaldusväärsed ning kõik, mis etiketil kirjas, vastab tõele ning Euroopas lahvatanud skandaal müüginumbreid mõjutanud pole.

“Vaadates oma müügistatistikat võime küll ütelda, et hobuseliha skandaal vähemalt Prisma lihatoodete müüke ei ole mõjutanud. Küll aga tuleb meeles pidada, et Euroopa köögis on tooteid ja vorste, mis oma originaalretseptides peavadki hobuseliha sisaldama,“ ütles Prisma Peremarketi esindaja Kadri Lainas Delfi Majandusele.

Lainas kinnitas, et toodetel, mis oma originaalretseptis peavadki hobuseliha sisaldama, on hobuseliha sisaldus toodud välja ka toote pakendil. Näiteks kuuluvad Lainase sõnul sellesse kategooriasse mitmed algupärased salaamivorstid, mida ka Prismas müüakse.

“Ma arvan, et meist kellelgi ei meeldiks süüa toodet, mille koostis ei vasta lubadusele. Prisma kauplustes müüdavad lihatooted on peamiselt pärit Eestist ja meie andmetel ei ole Eesti tootjate usaldusväärsuse kohta küll kellelgi midagi halba ütelda,“ sõnas Lainas.

Allikas: Delfi Majandus

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt