Rahandusministeerium ei toeta FIE-dele haigushüvitise maksmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. detsember 2013 kell 12:38Rahandusministeerium ei toeta sotsiaaldemokraatide tulumaksu- ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise eelnõud, millega oleks võrdsustatud füüsilisest isikust ettevõtjate (FIE) olukord haigushüvitiste osas palgatöötajaga, sest ministeeriumi hinnangul on FIE-d ja nende lepingupartnerid võrdsetel alustel.

 

Rahandusministeerium ei nõustunud novembris algatatud eelnõuga, sest sellega püütakse saavutada töötajate ja FIE-de võrdne kohtlemine, kuid ministeeriumi hinnangul pole FIE-de ja nende lepingupartnerite vahel alluvussuhet. “Arvestades FIE tegevuse olemust ei pruugi erinevalt töötajast tähendada haigestumisest tingitud paus automaatselt tulu vähenemist. Haigushüvitis on aga haiguse tõttu saamata jäänud tulu hüvitis,” seisab ministeeriumi esmaspäeval saadetud vastuskirjas.

Ka näeb ministeerium probleemi selles, et erinevalt töösuhetest ei ole FIE-del teist osapoolt, kes enne viiks läbi haiguslehe põhjendatuse kontrolli. “Samuti pole eelnõuga sätestatud tingimusi, millal arvestusliku hüvitise rakendamine tuleks välistada, näiteks arsti ravi eiramine või tahtlik vigastuse põhjustamine,” märgitakse kirjas.

“Eelnõu seletuskirjas toodud väide, et eelnõul puudub mõju riigieelarvele, ei ole kohane. Eelnõu tulemusel väheneb sotsiaalmaksu laekumine,” kirjutas rahandusministeerium.

 

Allikas: BNS

Foto: arch1design.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt