Ligi: kas firmaautode eelnõu või ministeeriumide vahenditest osa maha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. november 2013 kell 9:01Rahandusminister Jürgen Ligi esitas riigieelarvesse muudatusettepaneku, mille kohaselt võib iga ministeerium oma eelarvest 1,2 protsenti vahenditest kasutusele võtta alles siis, kui autode käibemaksumuudatused on tehtud, vahendab Eesti Päevalehte BNS.

 

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester ei soovinud Ligi ettepanekut kommenteerida. “Kolmapäeval saabunud ettepanek on nii fraktsioonides kui rahanduskomisjonis läbi arutamata. Eelarve tulud ja kulud peavad vastuvõtmise hetkel olema tasakaalus,” ütles ta. Sesteri sõnul kujundatakse lõplikud seisukohad järgmisel nädalal rahanduskomisjoni koosolekul.

“Olen lähtunud valitsuse otsusest nende seadusemuudatuste kohta ja sellest, et riigieelarvet pole tagasi võetud,” ütles Ligi. “Nende muudatuste mittejõustamine 1. juulist ja isegi eelnõu esitamisega venitamine tekitaks juriidilise vaakumi, kus riigikogu on vähendanud tulusid, ent mitte kulusid, seega halvendanud eelarve tasakaalu, milleks ta pole seaduslikku õigust.”

“Riigikogu otsus oli väga ootamatu ja tegutseda tuli kiiresti,” lisas ta. Rahandusministeerium otsustas kolmapäeval uuesti arutlusele saata sõiduautodele sisendkäibemaksu tagasi nõudmist piirava käibemaksuseaduse eelnõu.

Muudatustega soovitakse sõiduautode omatarbe maksustamise asemel piirata sõiduautode ostmisel, sealhulgas rentimisel, liisimisel ning nende tarbeks kaupade ja teenuste ostmisel, nagu mootorikütuse, remondi või hoolduse eest makstava käibemaksu mahaarvamist.

 

Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: Kaupo Kikkas / Riigikantselei / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt