Rahvas on asunud väärtusliku Emapaju kaitsele. Mis on Tallinna linna jaoks oluline?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. juuni 2017 kell 12:27Haabersti armastatud hõberemmelgat, mida seoses teede ehitusega Tallinna linn maha võtta soovib, on loodusekaitsjad kaitsnud juba mai teisest poolest. Sündmuspaigal käis hommikul kohal politsei, et ajada jõuga minema looduskaitsjaid, andes neile n-ö aega lahkumiseks homme hommikul kuni kella kaheksani. Politsei püüdis paigaldada suuremat aeda, ent kaitsjad suutsid rahumeelses dialoogis politseid veenda, et seda pole vaja.

 

“Tegemist on sümbolteemaga suuremas transformatsiooniprotsessis. Tulge palun appi seda protsessi rahumeelselt toetama täna ja homme varahommikul ning kel võimalik, tulge palun täna ööseks puu alla valvesse!

Ristmiku väljaehitamiseks nii, et hõberemmelgas jääks elama, on koostatud projekt ning see on esitatud ka ametkondadele. Küsimus on ametkondade senises soovimatuses dialoogi astuda. Ristmiku läbilaskevõime peab paranema, aga selleks on olemas palju kaasaegsemad ja loodusega arvestavad lahendused. Mitte joonlauatrassid, mida meile kõikjal praegu tahetakse peale suruda.

Meil on siin tegemist väiksemas mõõtmes sama protsessiga, mis on käimas Rail Balticu ümber. See Emapuu on praegu ühiskonna jaoks teadvustamise murdepunkt – see on eelkõige vaimne transformatsiooniprotsess, mis väljendub nähtaval kujul selle puu ümber käivas saagas.

Tulge palun rahus ja väes. Me seisame enda ja looduse õiguse eest elule ning seda saab teha ainult keskmes olles ja läbinisti rahumeelselt!“  kirjutab üleskutses remmelga kaitsmiseks muusikateadlane ja ühiskonna transformatsiooniprotsesse uuriv Saale Kareda.

 

Hõberemmelga kaitsjate avaldus raieloa tühistamiseks:

1. Haabersti ringristmiku konstrueerimisega seoses välja antud raieluba nr 27279 lubab raiuda 795 puud. Tänaseks on raiutud samasse lubatud kategooriasse vastavaid puid üle 1218. Hetkel juba ebaseaduslik raiumine jätkub, kuigi raiemaht on absurdselt ületatud.

2. Raieloas on kehtestatud langetatava puu maksimum diameetriks 105 cm. Haabersti hõberemmelga diameeter on 145 cm.

3. Raieloa nr 27279 alusel ei ole lubatud langetada linnupesadega puid. Kõnealloleva remmelga otsas on linnupesa. Tänaseks
on dokumenteeritud 9 puud, mis langetati vaatamata pesitsevatele lindudele.

4. Kõnealloleva hõberemmelga kaitse alla võtmiseks on allkirja andnud praeguseks hetkeks üle 1500 Eestlase ja lisaks ka välisriikide
kodanikud. Tallinna linna institutsioonid on nimetanud kõnealloleva remmelga väga väärtuslikuks puuks. Samuti on Hendrik Relve
eksperthinnangu järgi kõneallolev hõberemmelgas väga väärtuslik puu, mis peaks kindlasti oma loomulikku keskkonda alles jääma.

 

 

Kolmandat nädalat Emapaju kaitsev ja energiaringi hoidev Mati päikesetõusu kiirtes

Kolmandat nädalat Emapaju kaitsev ja energiaringi hoidev Mati päikesetõusu kiirtes

 

Saale Kareda

 

Loe ka: DelfiCornelia Kotto üleskutse

Hoia sündmustel silma peal: Eesti Metsa Kaitseks Facebook

Avaazi petitsiooni remmelga kaitseks saad allkirjastada siin.

Fotod: Linda-Mari Väli, Saale KaredaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt