Puudekallistamise kasulikkus on teaduslikult tõestatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2013 kell 23:05



Tõsimeelsed konservatiivid nimetavad liberaalsemaid inimesi tihti halvustava alatooniga puudekallistajateks, kuid hiljuti on teaduslikku tõestust leidnud tõsiasi, et puude kallistamine on inimesele kasulik. Õieti ei pea isegi puud katsuma, lihtsalt selle läheduses olemine on juba hea mõjuga.

 

Matthew Silverstone’i raamatus “Blinded by science” (Teadusest pimestatud), tuuakse välja teaduslik tõestus sellele, et puude läheduses viibimine aitab kaasa paljude terviseprobleemide leevenemisele nagu näiteks tähelepanu- ja käitumishäire, keskendumisprobleemid, reaktsiooniaeg, depressioon ja paljud psüühikahaiguste vormid. Ta toob välja isegi uurimistööd, milles viidatakse, et puudega kontakti otsimine on inimestel peavalusid leevendanud.

Autor viitab hulgale uurimustele, mis näitavad, et laste psühholoogiline ja füsioloogiline tervis on parem, kui nad suhtlevad puude ja taimedega. Neil on rohelises keskkonnas parem kognitiivne ja emotsionaalne toimetulek ning loovamad mängud. Autor tsiteerib suuremahulist rahvatervise uurimust, mille ametlik seisukoht on, et “ligipääs loodusele aitab oluliselt kaasa meie heaolule ja vaimsele tervisele“.

 

Inimese tervist mõjutab puude vibratsioon

Mis on looduses nii erilist, et see meile sellist mõju avaldab? Seni arvati, et asi on avatud ruumis ja roheluses. Kuid Matthew Silverstone näitab, et vastus küsimusele, kuidas taimed ja puud meie psüühikat mõjutavad, on väga lihtne. See on seotud asjaoluga, et kõik vibreerib märkamatul moel ning erinevad vibratsioonid mõjutavad bioloogilist käitumist.

Teaduslike katsete käigus on leitud, et kui inimene joob klaasi vett, mida on enne töödeldud 10 Hz vibratsioonisagedusega, muutub kohe vere hüübimiskiirus. Sama kehtib ka puude katsumise kohta: selle erinev vibratsioonisagedus mõjutab meie keha bioloogilisi reaktsioone. Silverstone’i raamatus on toodud välja hulk erinevaid teadusuuringuid, mille põhjal saab kujundada veenva tõenduse, et puudekallistamine pole sugugi hullumeelne idee. Vastupidi, on leitud, et roheluses viibimine võib mõningatel juhtudel olla psüühikahaiguste ravis sama tõhus kui retseptiravimid.

 

Taoistlik nägemus puude mõjust tervisele

On ka teine koolkond, mis sellesama ideega haakub – taoism. Taoistlik õpetaja Mantak Chia õpetas enda järgijatele, et puude keskel mediteerimine on viis, kuidas negatiivsest energiast vabaneda. Oma õpetuses juhendab ta, kuidas viia keha energeetiline väli samale võnkesagedusele puu väljaga. Tema selgituse kohaselt on puud looduslikud töötlejad, mis saavad aidata transformeerida keha haige või negatiivne energia positiivseks eluenergiaks. Leides kontakti puuga, aitad kaasa enda emotsionaalse ja füüsilise tervise paranemisele. Taoistliku teooria kohaselt on puud palju paremini võimelised haarama endasse Maa ja universumi energiat, kuna nad seisavad paigal. Puudel ja taimedel on võime absorbeerida valguslaineid ning muuta neid endale toiduks, sama teevad nad energeetilise toiduga. Taoismi kohaselt on puud pidevas meditatsioonis.

 

Damanhuri laulvad puud

Veel üks kütkestav laboratoorium, mis uurib taimede vibratsiooni, on loodud Damanhuri kogukonnas Itaalias. Selles ökokülas on metsa loodud laboratoorium, milles on imeilus laulvate puude koor. Damanhuri teadlased on juba 1976. aastast tegelenud sellise tehnoloogia leiutamise ja väljatöötamisega, mis suudab püüda elektromagnetilisi muutusi lehtede ja juurte pinnal ning neid reaalseteks helideks muuta. Sealjuures on leitud, et puud suudavad neid elektrilisi signaale tagasiside mehhanismi kaudu kontrollida ning demonstreerivad teadvelolekut ja eelistusi erineva muusika puhul. Damanhuri laulvad puud on toonud üle maailma kaasa laialdase vastukaja ning on hakatud isegi organiseerima “Taimekontserte“, kus muusikud taasesitavad puude loodud muusikat.

 

Allikad: Up Lift, Youtube, Blinded by Science, Damanhur Blog

Foto: www.xcaretexperiencias.com

 

Toimetas Katrin Suik

 

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt