Riigikogu kiitis heaks Küprose memorandumi kavandi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2013 kell 15:57Riigikogu kiitis neljapäevasel istungil heaks Euroopa Komisjoni ja Küprose vahel sõlmitava vastastikuse mõistmise memorandumi kavandi, vahendas BNS.

Poolt hääletas 54  ja vastu oli 21 riigikogu liiget.

“Küprose  abiprogramm ei too täiendavat koormust Eesti riigieelarvele ja võlakoormusele,” kinnitas rahanduskomisjoni esimees Sven Sester kolmapäeval eelnõu esimesel lugemisel.

Varasemalt on Sester öelnud, et kõne all olev Küprose majanduse kohandamise programm, mis on suunatud riigi lühi- ja keskpika perioodi finants-, eelarve- ja struktuuriprobleemide lahendamisele on olulise tähtsusega nii riigi kriisist väljatoomiseks kui ka vajalik euroliidu abipakti saamiseks Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) tagatisel.

Täiskogu lõpetas kolmapäeval komisjoni ettepaneku kohaselt eelnõu esimese lugemise.

Euroala rahandusministrid andsid eelmise nädala lõpus Dublinis toimunud kohtumisel oma heakskiidu  Küprosele antavale abipaketile, lõpliku heakskiidu peavad sellele andma veel osa euroala riikide parlamendid.

Euroala ministrite hinnangul on praeguseks tehtud kõik selleks, et alustada euroala liikmesriikides vajalikke protseduure ESM-ist raha eraldamiseks. Abipaketi maht on kuni 10 miljardit eurot, mis hõlmab ka Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) panust.

ESM-i nõukogu peaks kavakohaselt andma oma heakskiidu  Küprose abipaketile hiljemalt 24. aprillil, juhul kui ei tule takistusi liikmesriikide poolt. Esimene ESM-i rahaeraldis on kavandatud mai keskpaika, kuna selleks ajaks peaks olema lõppenud   Küprosel tehtav rahapesuvastane audit.

 

Täna kiitis ka Saksa parlament suure häälteenamusega heaks Küprosele lubatud abipaketi.Parlamendi alamkojas toimunud hääletusel oli abipaketi poolt 486 ja vastu 104 rahvasaadikut. Euroala ja Rahvusvahelise Valuutafondi abipakett Küprosele on 10 miljardit eurot. Saksamaa panus on umbes üks kolmandik.

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: fotoalbum.riigikogu.ee

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt