Kas EL-i järgmiseks sammuks on Küprose ühendamine?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. märts 2013 kell 13:25CyprusKüprose kriis on pannud kohalikud elanikud ja ärkasamad kaasamõtlejad küsima, kellele see olukord tegelikult kasulik on. Liikvel on mitu erinevat teooriat, kuid võib-olla kõige intrigeerivam neist puudutab saare ühendamist ning Venemaast sõltumatu gaasijuhtme loomist.

 

Väidetavalt oli selle plaani esimene samm Küprose olukorra lahendamisega viivitamine, et siis sundida Küprost valima EL-i ja Venemaa vahel, ühtlasi Venemaad ärritades. Järgmisena oleks selle teooria järgi oodata püüdu Küpros ühendada, sundides kreeklasi ja türklasi omavahel leppima. Viimaseks sammuks oleks gaasijuhtmete ehitamine, mis ühendaksid Iisraeli (ning Liibanoni ja Süüria) Küprose kaudu Euroopaga, tagades EL-i sõltumatuse Venemaa gaasist.

 

Lisaks võimalusele Iisraelist gaasi saada võib olla Euroopa juhtidel ka parem informatsioon selle kohta, kui palju gaasi leidub alles paar aastat tagasi Küprose vetest avastatud maardlates. Uuringuid ja ennustusi on küll tehtud, kuid pole kindel, kui tulusaks need leiukohad täpselt osutuvad. Heal juhul saaks sealseid maardlaid kasutama hakata umbes viie aasta pärast, sest enne on vaja välja ehitada infrastruktuur. Eksport võib lükkuda isegi 2020. aastasse.

 

Venemaa huvides peaks seega olema võimaliku gaasijuhtme ehitamist takistada ning saada Vahemeres gaasi kaevandamise õigused endale. Samuti on oluline hoida häid suhteid Iisraeliga.

  

Allikad: Irish Times, NWO Truth

 

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt