Spordiklubi juht: Gorsagymi koroonatrahvid tühistati. Kohus: tegu on valetõlgendusega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. september 2022 kell 14:55Foto: ekraanikuva + Canva.com

Gert Goršanov, kelle juhitud spordiklubi koroonaajal korduvalt meedia huviorbiiti sattus, kuna mees lasi oma klientidel sporti teha, sai eile rõõmustava uudise osaliseks. Tartu halduskohtus teavitas Goršanovit määrusest, millega tühistati nii PPA ettekirjutused kui ka sunniraha rakendamine.

26. septembril* kirjutas Telegramile Tartu kohtute pressiesindaja Annett Kreitsman ja ütles, et Gorsagymi juht on määrust valesti tõlgendanud. 

 

Goršanov kirjutas 24. septembril oma Facebooki lehel:

“Kas mäletate hiljaaegu napakate poolt kehtestatud olukorda kus kirjutati:
“Eile käisid politseinikud kahel korral Tartus Võru tänaval asuvas spordiklubis Corsagym, kus valitsuse kehtestatud viibimiskeelust hoolimata inimesed trenni tegid”

INIMESED TEGID TRENNI!!!!!!! Tsiiisas!!

Kahjuks leidus sellise mõttemaailmaga inimesi meie ümber üllatavalt palju ja palju oli ka neid, kes tegid lisaks veel telefonikaebuseid politseisse!

Mind peeti konfliktseks ja seadust eiravaks kodanikuks, sest julgesin sellele debiilsusele vastu hakata. Õnneks oli üksikuid samasuguseid veel ja ma polnud päris üksi,” kirjutab Corsagymi juht, vihjates Sparta Spordiklubile ja Elvis Brauerile.

23. septembril potsatas Goršanovi postkasti kiri, kus seisis Goršanovi sõnul määrus Politsei- ja Piirivalveameti poolt Corsagymile 21. oktoobri 2021. a tehtud ettekirjutuse tühistamiseks ning 3. novembri 2021. a ja 18. novembri 2021. a nõuetest tuleneva sunniraha rakendamise keelamiseks. “Kõik tühistati ja isegi riigilõivud saan tagasi,” hõiskab mees.

Palusime 24. septembril Gert Goršanovil Telegram.ee-le ka kõnealune kohtudokument edastada, mida mees lubas ka kontorisse minnes teha. Uudise uuendamise hetkeks 26. septembril ei ole see meieni veel jõudnud.

 

*Lisatud 26. septembril.

Tartu kohtute pressiesindaja Annett Kreitsman: 

Tartu Halduskohtu 15. septembri 2022. a määrus oli korraldava iseloomuga menetluslik määrus, mitte lõpplahend. Nimetatud määruses selgitas kohus kaebajale (Spordiklubi Corsagym, seaduslik esindaja Gert Goršanov) menetlusse võetud nõuete läbivaatamisega seotud asjaolusid ja menetluse jätkamise eelduseid.

Kaebaja ei soovinud tuvastamisnõudele üle minna ja nõustus menetluse lõpetamisega, mistõttu lõpetas kohus täna, 26. septembril tehtud määrusega haldusasja menetluse. Menetluse lõpetamise tõttu ei võtnud kohus sisulist seisukohta selles, kas algselt vaidlustatud ettekirjutus ja sunniraha rakendamine oli materiaalselt õiguspärane või mitte.

Kohus tõi tänases määruses välja, et vastustaja (Politsei- ja Piirivalveamet) vastusest kohtule nähtub, et samaaegselt kohtus haldusakti ja toimingute vaidlustamisega astus kaebaja samme ettekirjutuse täitmiseks ning 23. novembriks 2021, kui toimus vastustaja järelkontroll, oli vaidlusalune ettekirjutus kaebaja poolt täidetud. Lisaks märgib kohus, et kaebajale ettekirjutusega pandud kohustused kehtisid kuni Vabariigi Valitsuse korralduse nr 305 p 10 alapunt 1 ja p 16 kehtivuse lõpuni. Nimetatud Vabariigi Valitsuse korraldus tunnistati Vabariigi Valitsuse 14. aprilli 2022. a korraldusega nr 124 kehtetuks. Seetõttu ei ole kaebajale tehtud ettekirjutus enam kehtiv ning selle mõju kaebajale on praeguseks lõppenud.

Kuna ettekirjutus on praeguseks kehtivuse kaotanud ja kaebaja sellega seatud kohustused tegelikult täitnud, siis ei ole ka alust sunniraha sissenõudmiseks. Vastustaja selgitas kohtule, et sunniraha nõudeid ei ole sundtäitmisele saadetud ning sunniraha rakendamise õigus on praeguseks ära langenud. Asendustäitmise ja sunniraha seaduse § 8 lg 3 p 1 välistab sunnivahendi rakendamise, kui sama paragrahvi lõikes 1 sätestatud sunni rakendamise alused on ära langenud.

Kohus märkis, et praeguseks ajaks on asjaolud kujunenud selliseks, et kaebaja enda tegevuse tagajärjel ning lisaks ka Vabariigi Valitsuse korralduse nr 305 kehtetuks tunnistamise tõttu on käesolev vaidlus muutunud ainetuks.

 

Allikad: Gert Goršanovi Facebook, Annett Kreitsmani e-kiri

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt