Suusata terviseks: pühapäeval toimub esimene Suusahullude Maraton

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. veebruar 2014 kell 17:38Kuigi sel pühapäeval, 16. veebruaril jääb kehvade lumeolude tõttu ära 43. Tartu Maraton, toimub Otepääl Tehvandi suusaradadel I Suusahullude Maraton, mis pakub suusasõpradele võimaluse läbida klassikasammul 30-km pikkune distants.

 

“Mõte esimene Suusahullude maraton korraldada on klubi treenerite peas keerelnud juba pikka aega, aga selleks sobivat aega suusakalendris leida on olnud väga keeruline. Teame, et paljud suusasõbrad on selleks nädalavahetuseks planeerinud Otepääle tulemise ja sportlik vormgi on tuhandetel ajastatud just selleks pühapäevaks, siis otsustasime vormi realiseerimiseks võimaluse luua,“ sõnas maratoni peakorraldaja Vahur Teppan.

Maratoni start antakse Tehvandi suusastaadionilt, kokku sõidetakse kümme 3-kilomeetrist ringi. Ring on täies ulatuses kaetud kunstlumega. Kuna võistlusala on piiratud mahutavusega, lubatakse starti 300 osalejat. Piirarvu täitumisel registreerimine suletakse.

I Suusahullude Maraton on mõeldud kõikidele suusasõpradele, kes soovivad nautida suusarõõme ühes Tehvandi tõusude ja laskumistega. Starti tulijatel on võimalik valida ajavõtuga ja ajavõtuta osalemise vahel, kusjuures ajavõtuta osalejad ei ole kohustatud läbima kogu 30-km pikkust sõitu.

 

Allikad ja lisainfo: Suusahullud, Suusahullud FacebookisTartu Maraton

Tehvandi radade lumeseisu näeb igaüks siit.

Foto: mainehuts.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt