Arbuus aitab lihasvalu vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. august 2013 kell 17:26Ajakirjas ACS’ Journal of Agricultural and Food Chemistry avaldatud uuringu kohaselt võib arbuusimahl olla abiks trennijärgse lihasvalu leevendamisel ning seda tänu aminohappe L- tsitrulliini sisaldusele, mis aitab valu põhjuseks olevat piimhapet kiiremini laiali viia. Arbuusimahla toimeid käsitlevates viimastes töödes on mainitud ka tema antioksüdantseid omadusi, võimet suurendada lihasvalku ja sportlikku võimekust. Samuti aitab arbuusisöömine vähendada n-ö halva kolesterooli kogunemist veres. 

 

Uues uuringus testiti arbuusimahla, L-tsitrulliiniga rikastatud arbuusimahla ja vastavat aminohapet mitte sisaldavat kontrolljooki vabatahtlikel osalejatel tund enne trenni. Leiti, et nii looduslik mahl kui ka rikastatud mahl leevendasid trennijärgset lihasvalu; seejuures oli looduslikus mahlas sisalduv L-tsitrulliin organismile paremini kättesaadav.

 

 

Uuring: MedIndia

Allikad: ERR, Daily Mail

Foto: wallsank.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt