Tallinnas alustab tööd represseeritute nõustamispunkt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. oktoober 2013 kell 9:28vagunTallinna kesklinna sotsiaalkeskuses alustab teisipäeval tööd represseeritutele mõeldud nõustamispunkt. “Oleme võtnud prioriteediks represseeritud isikute toetamise ja elukvaliteedi parandamise. Suurem osa neist on Siberis ja vangilaagrites saadud pöördumatute tervisekahjustustega inimesed. Peame oma kohuseks tagada nendele veel allesjäänud elupäevadeks igakülgset toetust, leevendada kannatusi ja anda tagasi usk õiglusesse,” sõnas Okupatsiooniohvrite Mälestuse Sihtasutuse nõukogu liige Eduard Mägi.

 

Kiiresti muutuvas ajas on raske kõigega kursis olla, seda eriti vanuritel, kellel on raskusi enda eest seismisel ja valikute tegemisel. Teadmatus aga ei vabasta kohustustest ega vastutusest. Samuti varitseb represseerituid oht langeda kellegi omakasupüüdlikkuse ohvriks. Sellest lähtuvalt tekkis vajadus luua nõustamisabi punkt, kus saab olema kättesaadav esmane nõustamine,” ütles Murtud Rukkilille Ühingu esimees Enno Uibo.

Punktis hakkavad tööle vähemalt kaks spetsialiseerunud töötajat, kes on kompetentsed andma abi, nõustama ja läbi viima koolitusi. Vajadusel konsulteeritakse ja kaasatakse tegemistesse täiendavaid asjatundjaid.

Nõustamispunkti töö hõlmab ka maakohtades elavaid inimesi. “Väljaspool Tallinnat elavate represseeritute jaoks on võimalus organiseerida abi, kasutades punkti transpordi ja spetsialistide abi. Seega oleksid kontaktis ja tähelepanu all ka mujal, sealhulgas ääremaadel elavad represseeritud. Soovime, et keegi poleks üksi ega peaks kannatama ülekohut,” kommenteeris Uibo.

Represseeritute nõustamisabi punkti tööd hakkab haldama Okupatsiooniohvrite Mälestuse Sihtasutus.

 

 

Allikad: BNS, OOMS

Foto: hot.ee/laging/kyyditamine.htm

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt