Täna tähistatakse üle maailma “Maa tundi”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2014 kell 16:10Täna tähistatakse üle maailma “Maa tundi”, mis juhib tähelepanu keskkonnaprobleemidele. Kohaliku aja järgi kell 20.30 lülitatakse tunniks ajaks välja ebavajalikud elektriseadmed, et panna inimesi mõtisklema oma tarbimisharjumuste üle, mis mõjutavad otseselt tervet planeeti.

 

“Maa tunni” (Earth Hour) idee sai alguse 2007. aastal Sydneys ja levis juba järgmisel aastal paljudesse teistesse linnadesse, nii et traditsiooni alguseks võib lugeda aastat 2008, kui tunniks ajaks lülitati välja paljude maailmakuulsate ehitiste valgustus. Nüüdseks on aktsiooniga liitunud enam kui 7000 linna.

Sümboolne elektrisäästmise tund toimub igal aastal märtsi lõpus ja see ajastatakse laupäevasele päevale. Aktsioonist võtavad osa ka mitmed suurkorporatsioonid, Eestis tegutsevatest näiteks SEB, kes lülitab “Maa tunni” ajal juba mitmendat aastat välja nii pankade reklaamtuled kui ka pimendab kontorid.

 

 

Vaata lisa aktsiooni kodulehelt: earthhour.org

Allikad: ERR, Wikipedia, Telegram

Foto: shorttraveltips.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt