Permakultuur aitab iidse maaharimistarkusega luua elujõulist tulevikku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. märts 2022 kell 15:42Permakultuuri termin tähistab süsteemi ja maailmavaadet, mis koondab mahepõllunduse, loodusehituse, jäätmekäitluse ja inimökoloogia põhimõtteid. Permakultuur ehk jätkuloomine on inimasustuse ja põllumajanduse kavandamise viis, mis jäljendab looduses leiduvaid mustreid, põhinedes pigem asjade omavahelisel suhestumisel ja ökoloogial, kui rangetel bioloogilistel kaalutlustel, mis on tänapäeva põllumajanduse aluseks.

 

Permakultuuri eesmärk on luua stabiilne ja tootlik süsteem, mis kataks inimeste vajadusi. See on kavandamine, kus iga element toetab ja varustab teisi elemente ning mille lõppeesmärgiks on praktiliselt isetoimivad süsteemid, millesse inimesed sobituvad loomuliku osana.

Permakultuuri allikateks on paljud teised distsipliinid, sealhulgas mahepõllumajandus, metsaviljelus (ingl agroforestry), jätkusuutlik areng ja rakendusökoloogia. Selle liikumise peamine eesmärk on tootlike ja jätkusuutlike aedade ja talude arendamise kaudu aidata inimestel muutuda üha enam sõltumatuks ja isemajandavaks. Permakultuuri kavandi aluseks olevad kontseptuaalsed põhimõtted tulenevad süsteemiökoloogia ning tööstusrevolutsiooni eelsete jätkusuutliku maakasutuse näidete uurimustest.

Film “Permakultuuri seemned“

Permakultuuri tahkusid ja olemust troopikas kirjeldab interaktiivsel ja huvitaval moel film “Seeds of Permaculture“, mis kirjeldab elu Panya projektis Tai põhjaosas ning Rak Tamchati loodusliku eluviisi hariduskeskuses Kirde-Taimaal. Üks filmi tegemise põhjuseid on selle loojate jaoks globaalsed ilmamuutused. Üle kogu maailma kogev

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt