Uus Eesti president oli valitud juba enne tegelikke valimisi?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. oktoober 2016 kell 20:10kerstiTäna kell 14.28 valiti riigikogus presidendiks seni euroametniku leiba teeninud Kersti Kaljulaid. Naljakal kombel oli aga maailma naispresidente esitleval veebilehel “Worldwide Guide to Women in Leadership” tema nimi olemas juba enne valimistulemuste selgumist. 

 

Guide2womenleaders.com lehel seisis veel täna hommikupoolikul, enne valimisi (kuupäevaga 3. september):

kersti1

Ja õhtupoolikul, pärast valimisi (kuupäevaga 3.oktoober):

kersti2

22. septembril tegi internetti arhiveeriv veebisait archive.org aga sellise jäädvustuse antud leheküljest:

Untitled

Fakt on siiski see, et tema nimi oli lehel olemas juba enne valimisi. Olgu öeldud ka, et President-elect tähendab valitud, kuid veel mitte ametisse astunud presidenti. Sellele eelnev ehk presidendi kandidaat peaks olema President-nominee ja seda hommikusel ekraanitõmmisel näha ei olnud.

Kersti Kaljulaid on olnud ärijuht ning Eesti ja Euroopa Liidu ametnik. Aastatel 2004–2016 oli ta Euroopa Kontrollikoja liige. 30. septembril 2016 tema mandaat kontrollikojas peatati ja teda hakkas asendama Euroopa Kontrollikoja president.

Facebookis levib juba kulutulena ka n-ö tulevikku ennustav sketš ETV 2012. aasta telesarjast “Alpimaja”, kus Eesti presidendiks on naine nimega Kersti. Ja nagu sellistel puhkudel armastatakse naljaga pooleks meenutada – USA 32. president Franklin D. Roosevelt olevat öelnud, et presidente nimetatakse ametisse, mitte ei valita (Presidents are selected not elected)

Mida arvad presidendivalimiste-karussellist Sina, hea lugeja?

 

Allikad: Worldwide Guide to Women in Leadership, Postimees, Vikipeedia, Facebook

Foto: ekraanitõmmis

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt