LUGEJA KIRI: Kokkuhoiust – kas poleks targem koondada hoopis presidendi (au)amet?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. mai 2021 kell 15:13Foto: Wikimedia Commons / Diego Delso (fotol presidendiloss Kadriorus)

Praeguse valitsuse suures kärpimis- ja kokkuhoiutuhinas valmistavad rahvale muret kärped, mis tehakse nõrgemate arvel – pihta saavad nii laste huvitegevus kui ka riigi sümboolsed esindused nagu Kaitseväe orkester. Mis oleks, kui koondaks ära hoopis presidendi, küsib lugeja Tiiu. Pole ju paha plaan? Rahvas teda nagunii valida ei saa, milleks siis meile üldse nukupresident, kellest nagunii midagi ei sõltu?

 

Kuidagi kurb on kuulda-lugeda, millistes valdkondades hakkame lähemas tulevikus kokku hoidma. Esiteks laste pealt, vähendades laste ülalpidamiskulusid, vähendades laste huvitegevusele suunatud rahasid, koolimajade ventilatsiooni parandamistest pole juttugi.

Juba eelnevalt üritati puudega laste pealt kulutusi vähendada. Väga mitmete laste raskete haiguste ravi haigekassa ei doteeri. Järjekord on jõudnud kultuuri ja ühtlasi riigi peamiste sümbolite Kaitseväe ja PPA orkestrite koondamiseni. Kui juba sümbolite kallale minna, siis kas ei oleks targem ära koondada presidendi (au)amet. Eesti on ju parlamentaarne vabariik, seega on Eesti president nagu kuningas, kellel ei ole võimu. Esinduslik amet, ilma milleta nagu midagi halba ka ei juhtu. Pealegi näitas viimane presidendivalimine, et ega õiget inimest polnud valida võimalikki. Jäi mulje, nagu oleks lõpuks siiski leitud inimene, kes ise nõus oli ja enam-vähem kõigile valijameestele sobis. Asi tuli lihtsalt lõpule viia. Pealegi tekiks selle institutsiooni koondamise tagajärjel pikaajaline kokkuhoiud – jäävad ära suured kallid vastuvõtud, presidendi abikaasade palgad, Kadrioru lossi ja muud olmekulud. Lossi annab hoopis tulu teenima panna, andes selle üürile. Pealegi on orkester vanem kui presidendiamet!

Lõpetuseks – meil polegi vaja karta välisvaenlast, kes meie iseseisvuse kallale kipub. Me oleme ise endi vaenlased, murendades hoolivust, usaldust ja austust üksteise vastu.

 

Tiiu

Telegrami lugeja

 

(Autori perekonnanimi ja isik on toimetusele teada)

Foto: Wikimedia Commons / Diego Delso (fotol presidendiloss Kadriorus)Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt