Välismaal sirguvat põlvkonda ei seo Eestiga miski

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2013 kell 13:20Tartu ülikooli eetikakeskuse uuest raamatust “Eesti ustest – sisse, välja” selgub, et välismaal on tekkimas põlvkond noori, keda ei seo Eestiga enam isegi kultuur ega keel, vahendab ERR.

 

Eetikakeskuse juhataja Margit Sutropi sõnul inspireerisid eetikakeskust raamatut koostama president Toomas Hendrik Ilvese kirjatalgud “Eesti ustest sisse, välja”, mille käigus kogutud lugudest otsiti konkreetseid asju, mida saaks teha, et lahkujaid oleks vähem ja tagasitulijaid rohkem.

Lugude põhjal lahkutakse Eestist väga paljuski kibestumuse pärast ja paljud ei taha tagasi tulla. Sutrop ütles, et enamik põhjusi on seotud inimeste arusaamadega heast elust ja lootustega leida õnne kusagil mujal: kes läheb otsima tööd või armastust, kes seiklusi ja väljakutseid.

Välismaale läinute hulgas on aga tekkinud põlvkond lapsevanemaid, kes kas häbenevad või ei soovi oma lastele õpetada eesti keelt ja kultuuri. Reeglina on see probleem aktuaalne perekondades, kus teine lapsevanem pole eestlane. Sutrop tõdes, et selle põlvkonna jaoks muutub tagasitulek Eestisse tegelikult raskeks, sest neil ei ole seda keelt, mis võimaldaks neil siin kohaneda, õpinguid jätkata, sõpru ja tööd leida.

 

Allikas: ERR

Foto: www.reservkorpus.ee

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt