Läänemere-sõbraliku taluniku auhinna sai esmakordselt Eesti põllumees

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. august 2013 kell 19:15Harjumaal tegutsev ja peamiselt kohupiima ja juustuga kauplev mahetootja Saidafarm pälvis teisipäeval Helsingis rahvusvahelise Läänemere-sõbraliku taluniku tiitli ja 10 000 eurot auhinnaraha. Neljandat aastat Läänemere äärsetes riikides ühiselt korraldatava konkursi võit tuli Eestisse esmakordselt.

 

Juhan Särgava juhitav Saidafarm tõsteti üheksa riigi talunike seast esile uuenduslike, mitmekesiste ja säästlike lahenduste kasutamise eest suurtootmises, teatas konkursi üks korraldajaid Eestimaa Looduse Fond. Juba 1992. aastal loodud farm on üks Eesti suurimaid mahetootjaid ning oma valdkonna pioneer, mis on kasutusele võtnud näiteks loodussõbraliku lahenduse liigsete toitainete veekogudesse jõudmisest tingitud vetikate vohamise vastu.

Konkursil osalevad Saksamaa, Rootsi, Soome, Taani, Venemaa, Läti, Poola, Leedu ja Eesti talunikud. Varasemalt on tiitli pälvinud Poola, Rootsi ning Soome põllumajandustootjad. Eestit on eelmistel aastatel rahvusvahelisel konkursil esindanud Viraito OÜ Jõgevamaalt, Marjasoo talu Tartumaalt ja perekond Tobreluts Põlvamaalt.

 

 

Allikad: BNS, E24

Foto: mnn.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt