Vanemuises saavad ka vaegkuuljad etendusi täisväärtuslikult nautida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. jaanuar 2014 kell 15:48OLYMPUS DIGITAL CAMERAKuigi Eestis on palju vabadust ja mugavusi aina lisandub, ei ole siiski kõikjal mõeldud erivajadustega inimeste peale. Õnneks on ka selles vallas mitmeid uuendusmeelseid asutusi. Näiteks on Tartu Vanemuise teatri suure maja saalis kasutusel uuenduslik süsteem, mis võimaldab ka vaegkuuljatel etendusi täisväärtuslikult nautida.

 

Möödunud aasta maikuus paigaldati Vanemuise suure maja teatrisaali uudse lahendusega helisageduslik induktsioonisüsteem ehk silmusvõimendi, mille abil on kuuldeaparaadiga inimesel võimalik helisid (kõnet, muusikat jne) paremini ja selgemini kuulda.

Vanemuine on seni ainus teater Eestis, kes silmusvõimendi teenust pakub. Kuigi paigaldatud süsteem katab kogu teatrisaali, on saalis kindlad tsoonid, kus seade kõige parema tulemuse annab. Vastava märgistusega saaliplaan on leitav Vanemuise kodulehelt ning ka Vanemuise teatri kassades.

Silmussüsteemi kasutamiseks peab kuuldeaparaat olema varustatud vastava programmiga, mis võimaldab induktsioonivälja vastuvõttu.

Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatuse esinaise Külliki Bode selgitusel saab kuulmiskeskuste spetsialistidel lasta paigaldada kuuldeaparaati vastav silmusprogramm, kui vastav aparaat seda programmi toetab. Vajadusel saab lisainfot küsida ka Eesti Vaegkuuljate Liidust.

Neil vaegkuuljatel, kellel pole kuuldeaparaati või on selline, millel puudub silmusvõimendi kasutamise võimalus, on võimalik kasutada kõrvaklappe ning neid saab vajadusel küsida saaliteenindajalt. Vanemuine püüab teha kõik endast oleneva, et ka erivajadustega inimesed saaksid osa teatriimest.

 

 

Allikad: BNS, Vanemuine

Foto: Ivo Kruusamägi

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt