Infotuur “Piirideta elu” aitab edendada vaimse tervise häiretega inimeste sotsiaalset kaasatust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. august 2015 kell 17:56Helpific tuur, pressVeebiplatvorm Helpific, mis ühendab vabatahtlikud abistajad erivajadustega abivajajatega, alustab augustist infotuuriga kolmes Eesti linnas (Haapsalu, Tallinn, Tartu), et esitleda ideed, kuidas kaasaegse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia abiga saab erivajadustega inimesi aidata ning avardada nende võimalike vabatahtlike teadlikkust, kes täna veel vabatahtlikuna ei tegutse. Tuuril kohtutakse tööandjate, avaliku sektori institutsioonide ja puuetega inimeste organisatsioonide esindajate ning Helpific veebiplatvormi huvilistega, viiakse läbi arutelusid ja seminare põletavatel teemadel ning pakutakse võimalust panna oma oskused ja võimed proovile interaktiivsel alal.

 

Nii vaimset kui füüsilist pingutust nõudval alal saavad kõik külastajad võtta vastu võimatuna näivaid väljakutseid, millega erivajadustega inimesed seisavad silmitsi igapäevaselt – saab ületada ratastooliga takistusrada, avada poksikinnastega kommipaberit kui ka näiteks tutvuda tehnikavahenditega, mis võimaldavad pimedatel surfata sotsiaalvõrgustikes.

Tuuri käigus viiakse läbi ka eriprojekt ning paigaldatakse linnaruumi installatsioonid, kus kunstilisteks kangelasteks on kuus erivajadusega noort – Merlin, Maris, Jakob, Merilyn, Oliver ja Katariina. Puuetest hoolimata on nad kõik väga positiivse ellusuhtumise ning erinevate huvide ja teadmistega indiviidid, kes vabatahtlike poolt abistatutena saavad elada täisväärtuslikumat elu.

Ettevõtmisega soovitakse tõsta kohalike kogukondade teadlikkust aitamaks ennetada hoiakutest tulenevat stigmaatilist suhtumist ja diskrimineerivat kohtlemist erivajadustega inimeste suhtes ning julgustada kogukondi tunnustama erivajadustega inimesi kui indiviide, kes ei erine teistest kaaskodanikest mitte millegi erilise poolest. Nii on tuuril põhifookuses vaimse tervise häirega inimesed, kes on tööturul riskirühmaks mitte erivajaduse tõttu, vaid pigem häirega seotud väärarusaamade ja vääruskumuste tõttu, kuid tähelepanuta ei jää ka nn füüsiliste häiretega inimeste mured ja rõõmud. Läbi erinevate tegevuste töötoas, interaktiivsel alal kui ka installatsioonide kaudu, soovib Helpific näidata, et kogukondade hoolivus ja üksteise abistamise lihtsus on just need võtmesõnad, mis aitavad erivajadustega inimestel rakendada oma oskusi, teadmisi ja võimeid täies ulatuses ning elada oma elu piirideta.

Helpifici tuurist on võimalus osa võtta Valge Daami festivalil 28. augustil Haapsalus, Tallinnas Uue Maailma Tänavafestivalil 5.-6. septembril ning Tartu Sügispäevadel 16. oktoobril. Ühendades sotsiaalse mõtlemise ja innovatsiooni, on võimalik panustada ühiskondlike hoiakute parendamisesse erivajadustega inimestesse suhtumisel, tõsta puuetega inimeste ja vabatahtlike kaasatust hoolivamate kogukondade kujundamisel ning aidata kaasa puuetega inimestel paremate võimaluste loomisel edukamaks lõimimiseks ühiskonda. Vabatahtlikel on võimalus abistada inimesi oma kogukonnas lihtsalt, kiirelt ning mugavalt ja kogeda, et abistamine on imelihtne ja lõbus ega too kaasa pikaajalisi kohustusi.

 

Allikas ja lisainfo: Helpific, Helpific Facebook“Piirideta elu” avalöök Valge Daami festivalil Haapsalus

Foto: promo

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 

 

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt