Venemaa saatis riigist välja luuramiskahtlusega Eesti diplomaadi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2013 kell 9:05n4PDCfE

Venemaa võimud teatasid kolmapäeval, et saadavad riigist välja ja kuulutavad soovimatuks isikuks luuramiskahtlusega Eesti konsuli Peterburis Franek Persidski, vahendab Delfit BNS.

 

Kinnitamata andmetel on Persidski juba Eestis. Venemaa võimud väitsid, et Persidski pole varjanud fakti töötamisest Eesti kaitsepolitsei heaks diplomaatilise kattevarju all. Ta olevat kaitsepolitseis eri versioonide kohaselt kas majori või kapteni auastmes, kirjutab Delfi.

Venemaa uudisteagentuur Interfax tunnistas kolmapäeva õhtul, et neil ei õnnestunud Persidski väljasaatmise kohta Vene võimudelt saada mitte ühtegi kommentaari.

Tõenäoliselt on Persidski väljasaatmine vastus Eesti võimude hiljutisele otsusele mitte anda viisat viiele venelasele, kes soovisid osaleda Tallinnas toimuval Gortšakovi nimelise avaliku diplomaatia toetuse fondi korraldataval ümarlaual.

Välisiministeerium ei soovinud seda informatsiooni kolmapäeval kommenteerida. Franek Persidski töötas 2007. aastal “pronksiööde ajal” Moskva saatkonnas pressiesindajana.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Delfi

Foto: rgbstock

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt