Video. Metsakasvatuse ABC, II osa: Segadused seadustega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2017 kell 13:53Teie ees on taas metsamees Mati Sepp, kes on võtnud oma südameasjaks juhtida tähelepanu metsamajandamise kitsaskohtadele. Seekordse video teemaks on segadused seadustega: “Lühidalt kokku võttes: käisin keskkonnainspektsioonis ja seal sai selgeks, et inspektsioonil on praeguse seadusandluse alusel põhimõtteliselt võimatu teostada järelvalvet metsa hooldamise, raiumise jms käigus ette tulnud seaduserikkumiste tuvastamiseks. Neil on justkui olemas õigus metsamajandamist kontrollida, aga kontroll puudub, kuna kontrolli teostamine on võimatu missioon.” Mati palub ka video vaatamiseks heli kõvemaks keerata!

 

Mati Sepp käis Luua metsanduskoolis ja töötab siiani metsaalal. “Sain kooliajal enda arvates mingid teadmised metsandusest ja sain Baltimaade metsandusvõistlustel 7. kohal saja parima noore metsamehe seas. Midagi vist ikka teadsin metsa kohta, kui seda 7. kohta vaadata, või siis on metsanduskoolide õpe nõrk. Ma arvan et mõlemas osas on tibakese tõde… 🙂
Aga uus info metsa kohta lausa kleepus aastate jooksul mu külge ja võin öelda, et tunnen ennast väga turvaliselt keset metsikut loodust, paremini kui linnas. Teadmised tulevad lugedes, inimestega suheldes ja lihtsalt kogemustest. Inimesed võiks rohkem metsast ja metsaga seotud asjadest huvituda. Inimesed on ettearvamatud, aga loodus lihtsalt valesti mõistetud.

Loodus on päästnud rohkem kui ühe korra minu elu ja elu ise on õpetanud asjadest julgelt rääkima, sest ausaid inimesi pole just palju metsanduse süsteemi jäänud. Ma parema meelega lõikaks vaikselt valgustusraied ja elaks õnneliku metsamehe elu, aga minu jaoks on praegu kriitiline piir ületatud ja ma ei saa enam oma teadmisi endale hoidma. Keegi pidi lõpuks suu lahti tegema,” valgustab Mati oma videote tegemise tagamaid.

 

Allikas: Mati Sepa Youtube´i kanal

Foto: gawker.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt