Tere, Teile on Telegram! 18: Mis saab Eesti metsadest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. november 2017 kell 13:15kronos-5020-sharp-w694Mis praegu metsa-asjanduses toimub? Kui palju on Eestis tegelikult metsa? Kas metsa mahaparseldajad on pahatahtlikud või lihtsalt ullikesed? Kuidas sina ise saad riigi poolse ahnuse ja raiskamise ohjeldamiseks midagi ära teha? Vastuseid aitavad 16. novembril Telegrami Facebookis eetris olnud saates leida kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks ehk EMA eestvedajad Linda-Mari Väli ja Martin Luiga, saadet juhivad Telegrami loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.

 

Räägime ministeeriumidest, valitsusest, riigikogust, presidendist, RMK-st, kaitsepoliitikast, metsameestest, maamaksust, läbipaisvamatest metsaga seotud aruteludest, metsanduse arengukavast (mille puhul riik on lubanud, et kogu rahvas saab kaasa rääkida) ja paljust muust.

Linda-Mari leiab, et meie riiki valitseb mentaliteet, mis ei ole kuidagi seotud meie rahvuse või kultuuriga, Martin lisab, et taustal kumab pidev rahanälg ja vohab haljastuskorruptsioon. Nad toovad näitena, et Eesti 100 raames planeeritud tammepark Nõmmel oli algselt mõeldud nn ühispargina, ehk et nõmmekad ise tooksid oma aiast tammeistikuid. Millegipärast see idee aga hüljati ja nüüd istikud ostetakse, ehk iga tamme maksumuseks on 400 eurot (kokku 40 000 eurot). Kas tundub mõistlik?

EMA korraldab järjena eelmisel aastal toimunud meeleavaldusele keskkonnaministeeriumi ees 15. detsembril kell 15  uue koostööle orienteeritud meeleavalduse “Meeleavardus Eesti Metsa Abiks“, mille raames toimub ka metsalaulupidu.

Palume ka vaatajate abi – aidake tuvastada ministeeriumiametnikku, kes hiilgas üle-eelmisel nädalal raadios mõtteteraga, et lagendike raiumine on vajalik selleks, et inimesed metsas ära ei eksiks – vaata pikemalt videost (ca 27. minut). Infot ootame vihje@telegram.ee, õige inimeseni juhatava vihje tegijale kingituseks Karl Adami raamat “Metsasosinad” kirjastuselt Pilgrim.

 Vaata saate vanemaid osasid siit: Telegrami Youtube

Foto: kronos.fi

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid krüptoga toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt