Video. Metsakasvatuse ABC, I osa: Juurepress

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2017 kell 13:53mati metsa abcKodanik Mati Sepp jagas Eesti Metsa Abiks Facebooki grupis oma värsket videot järgmise tutvustusega: “Juurepess I osa (juriidiline lähenemine probleemile). Juurepessu tõttu lõigatakse maha peamiselt okaspuu metsa, mis oleks võinud kasvada veel vähemalt 20 – 100 aastat. Saamata jäänud tulu tõttu lõigatakse lagedaks rohkem, kui algselt plaanis. Hea näide on RMK, kes on seadnud selle aasta eesmärgiks 39 miljonit eurot tulu ja kui mets on vähe väärtuslik ja haige, siis tulebki raiemahud viia lakke (rahvale seda mõistagi ei räägita). 

 

Tutvusringkonnas on mitmeid maaomanikke, kes peavad just juurepessu laia leviku tõttu oma metsasid lagedaks raiuma varem kui plaanis, et päästa, mida veel päästa annab. Kahjuks on olnud maaomanikud ise osaliselt süüdi juurepessu sattumisest oma metsa ja põhjus väga lihtne: keegi pole hoiatanud, et valgustusraie (RMK stiilis) või harvendusraie tegemisega võiks saada juurepessu. Kuid RMK-s ollakse asjadega vägagi kursis, aga vaikitakse kõik maha…”

Mati Sepa lahkel loal jagame videot ka Telegrami lugejatega. Head vaatamist ja kaasa mõtlemist!

 

Allikad: Mati Sepa Youtube´i kanal, EMA Facebook

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt