VVK: riigikogu valimiste ajal e-hääletuse süsteemi ei rünnatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2013 kell 10:59 

Vabariigi valimiskomisjon (VVK) kinnitas vastuses Keskerakonna teabenõudele, et 2011. aasta riigikogu valimiste ajal ei toimunud ründeid elektroonilise hääletamise süsteemi vastu. Teabenõudes soovs Keskerakond 2011. aasta valimiste e-hääletuse serveri logifailide koopiaid, kuid VVK kinnitusel ei ole nimetatud faile säilitatud, vahendas BNS.

 

Kohalike omavalitsuste valimise seadus näeb ka ette e-hääletamise süsteemis sisalduvate valijate isikuandmete hävitamise, mis võimaldab logifaile säilitada tingimusel, et isikustatav hääletamisinfo on failidest kustutatud.

Keskerakonna palvele teha testimise läbiviimise otstarbel kättesaadavaks 2011. aasta e-hääletamise tarkvara vastas VVK, et e-hääletamise tarkvara on riigivara, mis ei ole avalikult levitatav ja tarkvara lähtekoodile ning seda kirjeldavale dokumentatsioonile on kehtestatud juurdepääsupiirang avaliku teenistuse seaduse alusel.

VVK on enda kinnitusel kõikidel valimistel tellinud e-hääletamise protsessi auditi, mis muu hulgas sisaldab tarkvara kasutamise ja hääletamistulemuste kindlakstegemise nõuetele vastavuse hindamist. Aastal 2011 viis e-hääletuse auditi läbi KPMG ja auditi käigus ei tuvastatud asjaolusid, mis oleks ohustanud e-hääletamise terviklikkust ja konfidentsiaalsust ja kõik e-hääletamise toimingud olid avatud ka vaatlejatele.

Keskerakond saatis esmaspäeval VVK-le teabenõude saamaks informatsiooni, kas 2011. aasta riigikogu valimiste ajal toimus e-hääletuse serverisse ründeid ning ühtlasi palutakse väljastada vastava perioodi serveri logifailid.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt