Ministeeriumid ei toeta e-hääle kontrolli juba sügisestel valimistel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. märts 2013 kell 18:30 

Valitsus arutab neljapäeval riigikogu Keskerakonna algatatud eelnõu, mille järgi rakendub elektroonilise hääle kontroll juba sügisel toimuvatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel, eelnõule arvamuse andnud ministeeriumid ei toeta eelnõu, kirjutab BNS.

 

Justiitsministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium leiavad, et valimiste hea tava kohaselt valimisaastal valimisseadust olulistes osades ei muudeta. Verifitseerimisele õigusliku tähenduse andmine on oluline muudatus ning sellest tuleks ministeeriumite hinnangul võimalusel hoiduda.

Justiitsministeerium märkis, et elektrooniliselt antud hääle kontrollimise võimaldamine lükkus 2015. aastani edasi, kuna veel 2012. aasta lõpuks ei olnud tehniline lahendus lõplikult välja töötatud. Katseliselt rakendatakse süsteemi oktoobris toimuvatel kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel, kuid katsetuste tulemustel ei ole õiguslikku tähendust.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu eesmärk on elektroonilise hääle kontrolli rakendamine juba 2013. aasta sügisel toimuvate kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks. Eelnõu järgi looks riik võimaluse elektrooniliselt hääletades kontrollida, kas antud hääl on valija tahte kohaselt elektroonilise hääletamise süsteemile edastatud.

Eelnõu kohaselt kaotab kehtivuse säte, mille järgi elektroonilise hääle kontrolli ei rakendata enne 2015. aastat. Eelnõu algatajate hinnangul on äärmiselt oluline, et elektroonilise hääle kontroll oleks täies mahus rakendatud juba 2013. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Delfi

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt