16. märtsi ultimaatum! Kas Prantsusmaal läheb kodusõjaks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2019 kell 15:22Kollavestide rahutused Prantsusmaal on kestnud neli kuud, selle aja jooksul on hukkunud üle 10 inimese ning raskemalt on vigastada saanud üle 250 inimese. Prantsusmaa president Emmanuel Macron keeldub tunnistamast seda tõsiasja ning see on täiesti häbiväärne. Mõned on niivõrd raskelt vigastada saanud, et neid inimesi ei ole võimalik enam ära tunda, sh on vigastatuid ka õpilaste, vanurite ning isegi ratastoolis istunud inimeste seas. Selline on uus “Vichy“ režiim.

 

Miks maailm ja rahvusvaheline peavoolumeedia kajastavad olukorda Pranstusmaal ühekülgselt või üldse mitte?

Prantsuse meedia kajastab iga päev libauudiseid kollavestide liikumisest ja nende sõnumist, nimetades kollaveste ekstremistideks, terroristideks, agressoriteks ning isegi natsideks, viidates antisemitismile. Peavoolumeedia ei maini aga kollavestide kõige olulisemat sõnumit “RIC“ (referendum initiated by the citizens) ehk kodanike poolt algatatud refrendumi nõuet.

Kas mäletate, milline oli rahvusvaheline reaktsioon, kui Bashar Assad väidetavalt Süürias oma enda rahva peal kasutas keemiarelva paari nädala jooksul? Kõik pasundasid! Pariisis on ka oma enda rahva peal kasutatud sõjatehnikat ligi 4 kuud ja maailm vaikib!? Prantslased küsivad, et kas kellelgi on ideid, kuidas see info viia massimeediasse? Sest nad ei tea enam, mida teha. Paneb hämmastama, et rahvusvaheline meedia ja teiste riikide suhtumine Prantsmaa olukorda on niivõrd külm olnud. Tuletagem meelde, et need rahutused on kestnud juba 4 kuud.

 

Väljaheited relvaks – kaka ja piss ehk Kakatofi kokteil

Prantsusmaalt pärit Roman Light nimeline aktivist räägib oma hiljutises videos, et “prantsuse kollavestid on hakanud kasutama uut relva nimega Kakatof ehk Pootof. Seda on väga lihtne ja odav teha. See on põhimõtteliselt nagu Molotovi kokteil, aga seal on kasutatud inimeste väljaheiteid. Idee pärineb Venezuelast, kus möödunud aastal rahutuste ajal rahvas seda kasutas. Kogemustele põhinedes on see kõige efektiivsem viis politseiga võitlemiseks. Politseil on kasutada igasugused relvad, sh ka kilbid, aga kui nende pihta visata nt kondoomi sisse pandud kaka ja piss, siis see hais on niivõrd vastik, et mõned hakkavad lausa oksendama ja nad ei suuda enam oma tööd teha. See on lihtsalt maagiline. See on rõve aga ohutu ja tegelikult ka küllaltki naljakas.

Kaktofi kokteil sobib sümboolselt iseloomustama ka praegust olukorda Pariisis. Väljaheidetega kallatakse üle need inimesed, kes kaitsevad võimu. Nende inimeste jaoks on elutähtis nende palk, mis näeb ette, et nad seavad oma töö oma moraalidest ette poole. See on fakt, et nad võitlevad inimestega, keda nad tegelikult peaksid kaitsema. Selline probleem vohab meie ühiskonnas üleüldiselt, me ei räägi siin ainult politseinikest. Meid on programmeeritud panema tööalaseid eesmärke esikohale, mitte aitama nõrgemaid ja olema hea inimene. See on tõestus, et kogu maailmakord on korrumpeerunud. Meid on programmeeritud elama ellujäämis-režiimil, paljud meist arvavad, et homme võib kõik ära lõppeda, seega me peame kogu aeg ennast kaitsema jne. Ning et üksteisele toeks olemine ei ole eriti oluline.

Mõelge korra loogiliselt, ühiskond ei saa eksisteerida, kui inimesed üksteise eest ei hoolitse. Sellepärast see süsteem ei olegi jätkusuutlik. Ilmselt seetõttu tuuaksegi igale poole sisse võõrast ja odavat tööjõudu, kes kogu töö ära teeksid.

Kakatof on paljastab selle koorma, mida me kõik igapäevaselt endaga kaasas kanname. Kui me paneme tööandja vägivaldsed käsud inimlikust empaatiavõimest ettepoole, siis me olemegi sellise sitaga koos.

 

Politseile on kõik lubatud

Veel üks uudist Prantsusmaalt on see, et möödunud nädalal peksis politseinik ühte Parlamendi saadikut. Ministeerium ütles oma vabanduseks, et see parlamendi saadik poleks pidanud seal üldse viibima. Ehk siis nende meelest on parlamendi saadikutel teatud kohad, kus tohib olla ning kohad, kus ei tohi olla. Ministeerium lisas, et too saadik provotseeris politseinikke ehk teisisõnu õigustati seda, et politseinik peksis rahva esindajat. Selline hullumeelne olukord valitseb Prantsusmaal.

Minu meelest on tegemist erakorralise olukorraga Prantsusmaa ajaloos, nagu uus revolutsioon. Aga mul on tunne, et 90% prantslastest ei ole sellest aru saanud. Nad arvavad, et selline olukord on tänapäevases ühiskonnas normaalne nähtus, tegu on kognitiivse dissonantsiga. Nad ei mõista, et revolutsioon ei alga nõnda, et ärkad ühel hommikul üles ja mõtled, et teeme revolutsiooni. Selline asi hakkab vaikselt kerima ning siis ühel hetkel kulmineerub. Massid ei mõista, et me oleme juba möödas punktist, kust saaks tagasi pöörata, arvab Roman Light.

 

Kohalike sõnul paljud prantslased poevad president Macronile, tuues selleks kolm peamist põhjust:

  1. Mõned kardavad, et politsei võib neid maha lasta, sest üle 250 inimese on jäädavalt vigastada saanud, politsei on muuhulgas lasknud inimestel käsi otsast ning ka silmi peast välja.
  2. Rikkad inimesed ei näe põhjust protestida, sest nende elu on korras ning nende ainsaks hirmuks on kaotada olemasolevaid privileege, kohalikud kutsuvad selliseid prantslasi foulards rouges (punased sallid). Nende meelest on kollavestid mõttetud inimesed.
  3. Inimeste mugavusstsoon, kust astutakse välja alles siis, kui muud valikut pole.

Paljude arvates aga on Prantsusmaa president Emmanuel Macron täielikult mõistuse kaotanud ning püüab nüüd saada pukki ka Euroopas. “Ta on justkui Hitleri ja Palpatine hübriid, väga intelligentne ja võimule pühendunud tegelane, kellega tuleks äärmiselt ettevaatlik olla,” öeldakse. Nimelt toimuvad mais Euroopa parlamendi valimised ning Macron plaanib saada Euroopa presidendiks.

 

16. märtsi ultimaatum

Sel laupäeval, 16. märtsil 2019 (rahutuste 18. järjestikune nädalavahetus) on kavas korraldada Pariisis kõigi aegade suurim kollavestide kogunemine. Rahvast plaanib kohale tulla nii Portugalist, Hispaaniast, Itaaliast, Šveitsist, Belgiast, Inglismaalt, Saksamaalt kui ka mujalt Prantsusmaalt, et olukorrale tähelepanu juhtida. Möödunud nädalatel on kollavestid kandnud silte “16. Mars Ultimatum“. Paljud prantslased on avaldanud arvamust, et 16. märtsil võib minna lausa kodusõjaks, kui valitsus inimesi ei kuula.

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid ja videod artikli sees, The Local, DM, RTRICRIC Facebook

Foto: internet

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt