Video! Tõde Kollavestide tegelikust soovist: RIC ehk kodanike algatatud referendumid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2019 kell 17:10Tõlkisime eesti keelde juba legendaarseks saanud video, kus prantslane Roman Light seletab lahti nn Kollavestide liikumise ja mida see kõik tegelikult tähendab: soovitakse RIC-i (referendum initiated by the citizens) ehk kodanike algatatud siduvaid rahvahääletusi.

 

 

Video transkript:

Tere, minu nimi on Roman.
Esimest korda elus võin ma öelda, et tunnen uhkust selle üle, et olen prantslane.
Mina kuulun “gilets jaunes” ehk n-ö kollavestide liikumisse.

Ma soovin jagada teiega minu nägemust sellest, mis Prantsusmaal toimub. Te olete ilmselt kuulnud, et revolutsiooni Prantsusmaal on põhjustanud maksupoliitika või pensionite alandamine või kinnisvara probleemid miljonite kodututega või siis suured võlad või poliitikud või terviseteemad või välissuhted või Prantsusmaa lahkumine EL-ist või GMO- keelustamine või Prantsusmaa taasindustrialiseerimine või plastiknõude keelustamine või farmaatsiatööstuse surve jne jne. Aga tõde on hoopis selles, et sellel revolutsioonil on palju sügavam põhjus ja see puudutab ühte väga olulist n-ö demokraatia aspekti, milleks on illusioon, et sinu häälel on mõju.

Nt Ameerikas on palju aega pühendatud “Black Life Matter“ (mustade elud on olulised) liikumise analüüsimisele. Probleem Prantsusmaal on aga selles, et inimeste hääled on olulised. Meid on programmeeritud demokraatiasse uskuma, et me käiksime valimas endale meelepäraseid esindajaid. Aga Prantsusmaa on üles ärkamas reaalsusele, et inimesed, kes on valitud n-ö rahvast esindama, kes saavad oma jõu meie häältelt, ja kes teevad meie nimel otsuseid, neid tegelikult ei huvita rahva arvamus. See peab lõppema!

Me oleme hakanud uurima, mida demokraatia tähendab ning oleme leidnud lahenduse probleemile, mis vohab kõikjal üle maailma. Selleks on RIC, mis tähendab referendum initated by citizens (kodanike poolt algatatud referendum). Mida see siis tähendab? See tähendab seda, et me küsime õigust algatada riiklikke referendumeid. Me ei hakka enam paluma, et meid kuulataks. Me ei palu enam riigilt ega võimudelt, et nad teeksid seda, mis on kõigi huvides. Nemad ütlevad meile küll, mida meie peame tegema ja mõtlema: Süsteem on nii keeruline, et see on meie huvides, et nemad meie eest otsustaksid. See aeg on läbi! Me ei taha enam mitte kedagi, kes meile ütleks, mida meie tegema peame. Me ei taha valitsejaid, me tahame olla suveräänsed. Me tahame ise teha end otsused. See pisike elementaarne idee omab maavärina potentsiaali, see on tsunami, mis levib kõikjale üle maailma. See inspireerib teisi inimesi.

Kollavestid lähevad tänavatele ja lõpetavad ära süsteemi nuumamise meie maksurahadega, meie energiaga ja meie ajaga. Me oleme selles ise vastutavad, sest me oleme selle süsteemi osa. Me peame võtma vastutuse tagajärgede eest, olgu selleks kliimamuutused või loomaliikide väljasuremine või üksteisega ühenduse kaotamine. Me oleme iseennast ära kaotamas, meist on saanud tootmise instrumendid. Me pole enam ühenduses loodusega. Meil pole mõtet nutta toimuva üle, kui me ei saa süsteemi seestpoolt muuta. Prantslased on mõistnud, et probleem on põhiseadusesse külge poogitud. See, et põhiseaduses pole kirjas, et kodanikud saaksid ise algatada referendumeid, ongi meie orjastamise põhjuseks.

Seega vastumürk on väga lihtne: Me peame survestama valitsust, et kodanikud saaksid referendumeid ise algatada. Et meil oleks õigus teha enda eest otsuseid ja et me saaksime õppida oma vigadest. See on väga lihtne sõnum maailmale. Me ei protesti maksupoliitika või ebavõrdsuse pärast. Me protestime selle pärast, et me oleme võimetud. Ja meile aitab sellest. Me soovime ise otsustada, me soovime ise õppida oma vigadest. Me tahame, et inimesed, kes on võimul ja kes teevad otsuseid, et selle tööga kaasneks vastutus. Nii lihtne ongi RIC. Referendum initiated by citizens (kodanike poolt algatatud referendum). Selleks on emad ja isad, vahet pole, kus nad on. Me peaksime saama algatada referendumeid ükskõik mis teemal, olgu selleks finants, poliitika, välissuhted, haridus, tervis vms. Ning ülejäänud rahva käest peaks saama küsida, et mida teie sellest ettepanekust arvate. Sest mina pole nõus selle poliitiku või senaatori või parlamendi arvamusega ja me ei hakka enam paluma, et meid kuulda võetaks. Selline ongi prantsuse inimeste sõnum.

Kollased vestid sümboliseerivad lootuse värvi. Kollane vest on tuluke pimeduses. Kollane vest on maailmakeel, mis ütleb: „meile aitab!“. Me ei kuula enam teid. Meid ei huvita teie väited, et katsute midagi muuta. Ei! Meie hakkame nüüdsest kehtestama, mida me soovime, et riik teeks. Ja me loodame, et terve maailm järgneb meile.

Aitäh, et kuulasite. Minu nimi on Roman Light, mind saab leida Facebookist, Twitterist, Instagramist.

Soovin teile edu, me peame selle segaduse korda tegema, sest nemad seda ei tee. Lõpetage oma tegevus, saage kokku, lõpetage maksude maksmine, me oleme tugevamad kui nemad. Prantsusmaa näitab teile teed. Järgnege meile. Muudame tervet maailma üheskoos.

 

Allikad ja lisalugemist: YoutubeRICRIC Facebook

Foto: ekraanikuva

 

Tõlkis Hando Tõnumaa

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt