97 riiki valmistuvad osalema juunis Venemaal toimuvatel BRICS 2024 mängudel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuni 2024 kell 16:39Hangzhou – Hiina, 04/09/2016. President Michel Temer koos BRICSi juhtidega. Foto: Wikimedia Commons / Beto Barata/PR

Kirjutasime juba üle kahe aasta tagasi, kui algas Venemaa-Ukraina proksisõda ja sellele järgnenud sanktsioonid, et kui eesmärgiks on majandus põhja lasta, siis sanktsioonid on õige käik. Tänaseks on ilmselge, et sanktsioonid on mõjunud laastavalt just Euroopale ja mitte Venemaale, kes näib olevat paljudele teistele riikidele võimsam ja ahvatlevam partner kui kunagi varem. Tänaseks on  kokku 97 riiki kinnitanud oma osalemist selle aasta juunis toimuvatel BRICS 2024 mängudel. Üritust võõrustab 12. kuni 24. juunini Kaasani oblastis Venemaa president Vladimir Putin.

 

“97 riiki on oma osalemist juba kinnitanud,” ütles Venemaa asepeaminister Dmitri Tšernõšenko. Minister lisas, et BRICS 2024 mängud (BRICS Games) on riigi arengu lahutamatu osa. “BRICSi mängud 2024, mis korraldati Venemaa presidendi Vladimir Putini dekreedi alusel, on oluline osa meie riigi eesistumisest selles organisatsioonis,” ütles ta.

Tšernõšenko lisas, et kõigi pilgud on suunatud 2024. aasta BRICSi mängudele. “Eelseisev turniir tuleb korraldada võimalikult kõrgel tasemel,” sõnas ta. Spordiüritusel toimub Venemaal 20 erinevat spordiala, millest võtab osa 97 riiki.

 

2024. aastal soovib BRICS-iga liituda enam kui 40 riiki

Lisaks 97 riigile, kes osalevad 2024. aasta BRICS-mängudel, soovib BRICSiga liituda veel rohkem kui 40 riiki. Ainuüksi 2024. aastal on seitse uut riiki avaldanud oma huvi ja esitanud ametliku avalduse blokiga liitumiseks enne oktoobris toimuvat 16. tippkohtumist: nendeks on Kamerun, Pakistan, Sri Lanka, Süüria, Tai, Venezuela ja Zimbabwe.

16. BRICS-i tippkohtumine toimub samuti selle aasta oktoobris Venemaal Kaasani oblastis. Allianss otsustab taotluste väljavaadete üle eelseisval BRICS-i tippkohtumisel. Kõik otsused tehakse konsensuse alusel pärast konkreetse rakenduse poolt- ja vastuargumentide kaalumist.

BRICS on ainus blokk, kes soovib lõpetada sõltuvuse USA dollarist ja suruda piiriülesteks tehinguteks läbi kohalikke valuutasid.

Vaene Venemaa oma sanktsioonidega, vaata, milline näeb välja Moskva metroo:

https://www.instagram.com/reel/C5ohJm_NnDB/

 

Allikas: watcher.guru/news/

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt