Kas kokkumäng? BRICS-riigid pakuvad alternatiivi lääne Uuele Maailmakorrale?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2023 kell 20:26Foto: BRICS Press Information Bureau

David Icke ütles kümmekond aastat tagasi, et maailmavalitsejad plaanivad korraldada III maailmasõda, mille ühel pool on Hiina ja Venemaa (Ida) ning teisel pool Euroopa ja USA (NATO, Lääs). Icke täpsustas, et seda üritatakse korraldada ilmselt läbi Ukraina. Alates möödunud aastal alanud proksisõjast on Venemaale rakendatud “saktsioonid” mõjunud laastavalt hoopis Euroopale ja USA-le endale. Paljude uurijate hinnangul on kogu asi kõige kõrgemal tasemel kokkumäng. Nüüd, mil mitmed Lääne juhid on avalikult teatanud, et Ukrainas käib sõda Uue Maailmakorra nimel, on BRICS-riikide alliansile ennustatud kiiremat majanduskasvu kui Läänele endale. Lisaks pakub allianss nüüd diplomaatilist foorumit ja arengu rahastamist väljaspool Lääne tavapäraseid seadusi.

 

“Areneva majandusega riikide asutamismüüt on hägustunud,” kinnitas Saksamaa rahvusvaheliste ja julgeolekuküsimuste instituudi ehk SWP asedirektor Günther Maihold. “BRICS-i riigid kogevad oma geopoliitilist võimalust“ ehk nad püüavad positsioneerida end globaalse Lõuna esindajatena, pakkudes “alternatiivset mudelit G7-le”, kirjutab Deutsche Welle.

Kuigi nii BRICKS-i kui ka G7 riigid arendavad isiku- ja majandusvabadust ohustavaid keskpanga digitaalseid valuutasid (CBDC) ning lasevad end ära osta nii ravimi- kui sõjatööstusel, näib Ida plokiahela tehnoloogia ja krüptovaluutade osas pigem positiivne ning samuti ostavad nad enneolematus koguses väärismetalli, USA aga keskendub pigem innovaatilisuse (krüpto) keelustamisele ning avalikkuse tähelepanu köidetakse kõrvaliste teemadega.

Kriitikat on USA kui Lääne juhtiva võimu suunal teinud ka Euroopa kõrged ametnikud, kes Business Insideri andmetel (vt ka Politico

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt