Atlanta muudab 3 hektarit kasutamata maad USA üheks suurimaks tasuta toidumetsaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2019 kell 9:55Tasuta toit on mõiste, mis jääb tänapäeva maailmas üsna kättesaamatuks, kui sa just ei saa valitsuselt toetust või ei istu vanglas. Kuid Atlanta linnavolikogu hääletas hiljuti selle poolt, et muuta kasutamata maa tasuta toidu metsaks! See maatükk on pinnalt ligi kolme hektari suurune ning Georgia osariigi algatus on sellega USA omasuguste seast üks suuremaid. Projektile andsid heakskiidu kõik volikogu liikmed ühehäälselt.

 

Metsas kasvav toit saab inimestele olema tasuta kättesaadav. Sinna kuuluvad viinapuud, marjapõõsad ja igasugu erinevad viljapuud. Seal saavad samuti olema jalutusrajad, kogukonna-aiad, kogunemisalad ja muud põnevat.

Atlanta ajakirjanduse andmetel on algatuse väljatöötamise kallal pikalt vaeva nähtud ning sellega tegeletud alates 2016. aasta novembrist. Parki palgatakse kaks osalise tööajaga töötajat: ühiskondliku tööjõu juhendaja ja metsavaht. Projekti eesmärgiks on tagada see, et ligi 85% linnaelanikest saaks 2021. aastaks ligipääsu ise kasvatatud värskele toidule.

Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi ehk USDA andmetel elas 2017. aastal umbes 36% Atlanta elanikest toidukõrbetes. Peaaegu üks neljandik linna elanikest peab harilikult värske toidu saamiseks maha sõitma 0,8 km.

Atlantas luuakse pretsedent, et teha teed uutele seadustele ja olla eeskujuks ka teistele linnadele, osariikidele ja riikidele. Kõik kodanikud peaksid saama süüa/korjata/osta värsket toitu. Niisama seisva maa saab muuta produktiivseteks aladeks kõigi inimeste hüvanguks.

 

Allikad: Truth TheoryThe Hill, AJC,

Foto: Youtube ekraanikuva

 

Toimetas Janne Ark

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt