Seattle´is rajatakse keset linna tasuta toiduaed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2013 kell 13:52 

Ameerika Ühendriikides Washingtoni osariigis Seattle´i linnas plaanitakse Beacon Hilli rajooni rajada täiesti uudset üldkasutatavat aeda, mille loomisele võivad kaasa aidata kõik linnaelanikud, samuti on nende päralt hiljem seal kasvavad viljad.

 

Rohenäppude jaoks on linn eraldanud 3 hektari suuruse maa-ala, mis on saanud nimeks Beacon Food Forest ehk  Beaconi toidumets, kuhu istutatakse pähklipuid, marjapõõsaid, õuna-, pirni- ja tsitrusepuid, maitsetaimi ja muud. Väidetavalt on sealsed taimed mahepõllumajanduslikku päritolu – ei mingeid geneetiliselt muundatud seemneid. “Tegu on innovatsiooniga, sellist asja pole varem avalikus pargis praktiseeritud,” kommenteeris projekti juhtiv maastikuarhitekt Margarett Harrison.

 

673893_orig

 

7329488410_e0cd733d5d_z

Fotod: Beacon Food Forest, takepart.com

 

Projekti koosolekutel on avaldatud muret selle üle, et kellel on õigus tulevases pargis vilju süüa ja kui palju tohib üks inimene sealt saaki korjata. Esialgu on Harrison ja teised eestvedajad jäänud seisukohale, et isegi kui kaks inimest tulevad ja söövad ära kõik mustikad, on see siiski parem, kui osa marju jääks seisma ja läheks raisku.

Beaconi toidumetsa ideed esitleti linnale 2009. aastal, 2010. aastal saavutas see heakskiidu ja edaspidi on nii linn kui ka mitmed organisatsioonid ja eraisikud pargi rajamist rahaliselt toetanud. Maastikuarhitekt Margarett Harrison loodab labida maasse lüüa juba sel suvel.

 

 

Allikad: WorldTruth TV, Seattle´i linna veebileht, Beacon Food Forest

Fotod: Beacon Food Forest, takepart.com

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt